رئیس جمهور دیروز در جمع 15 هزار بسیجی جان برکف تاکید کرد: سازمان بسیج با تدابیر نافذ مقام معظم رهبری، یک سازمان مستحکم، پویا، مبتکر و گسترده در همه عرصه های کشور است.
به گزارش خبرگزاری ها دکتر محمود احمدی نژاد دیروز صبح در حالی که 15 هزار نفر از بسیجیان سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و در کنار آن ها فرماندهان عالی نیروهای مسلح حضور داشتند با تأکید بر اینکه بسیج پشتوانه مستحکم حرکت انقلاب و پرچمدار است گفت: هر بسیجی باید یک جریان روشن و زلال به سمت قله های کمال و یک فریاد بلند برای دعوت دیگران به مسیر کمال و حق باشد.
وی ادامه داد: هر بسیجی باید یک نورافکن درخشان برای روشن کردن راه و کانون عشق، تواضع و خدمتگزاری باشد.
احمدی نژاد در این همایش عظیم که 25 نوع از یگان های تخصصی بسیج به همراه لوازم و تجهیزات کاربردی حضور داشتند خطاب به بسیجیان حاضر در میدان تاکید کرد: امروز فرهنگ بسیج به عنوان تنها راه نجات بشر در برابر ملت ها قرار دارد و به فضل الهی ملت ها فوج فوج به خط نورانی بسیج می پیوندند و در مقابل، مستکبرینی که خود را ابدی می پنداشتند، در سراشیبی سقوط و اضمحلال قطعی قرار دارند.
رئیس جمهور با اشاره به صف آرایی دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیاز به سازماندهی برای تقابل با آنان، افزود: بسیج تاسیس شد تا در نهادی همه مؤمنان و پیوستگان به خط امام گردهم آیند، مجهز شوند و در مقابل مستکبران قیام کنند.
وی ادامه داد: بسیجیان از همان ابتدا در اوج مظلومیت، محرومیت و نداشتن کوچکترین امکانات در مقابل دشمنان که از همه امکانات سیاسی، نظامی و اقتصادی دنیا برخوردار بودند ایستادند و امروز به لطف خدا و با مجاهدت های مردم و هدایت ولایت شرایط به طور کامل دگرگون شده و نهال بسیج به شجره طیبه ای تبدیل شده که ریشه در اعماق دل ها و شاخ و برگ در آسمان دنیا دارد.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه بسیج پشتوانه مستحکم حرکت انقلاب و پرچمدار است خطاب به مستکبران گفت: اگر از کارهای خود دست برندارید، بسیجیان ایران و جهان شما را از اریکه قدرت بر خاک مذلت خواهند نشاند.
وی با تصریح بر اینکه نوای دلنشین بسیجی امروز در تمام سرزمین ایران نواخته شده است، گفت: فرهنگ بسیجی نیاز امروز بشریت است و خدا را سپاسگزاریم که این ملت بسیجی و پیوسته از فرهنگی است.
رئیس جمهور با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و نوار غزه، افزود: غزه آئینه تمام عیار مستکبران است، آنهایی که برای پر کردن جیب خود انسانها را می کشند.
وی با اشاره به جنایت های گسترده رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اظهار داشت: این اقدامات حقیقت مستکبران و ظالمان و واقعیت چهره این ظالمان را نشان داد.
احمدی نژاد با بیان اینکه از اقدامات 100 ساله خود عبرت بگیرید و از کارهای خود دست بکشید و به راه راست برگردید، گفت: خیال نکنید با تغییر دکور می توانید چهره خود را مخفی کنید، امروز ملت ها بیدار شده اند و اگر از راه خود دست برندارید، بدانید بسیجیان ایران و جهان شما را از اریکه قدرت بر خاک مذلت خواهند نشاند.
رئیس جمهور جنایت های مستکبران را از موضع شدت ضعف، بدبختی و بن بست دانست و افزود: آنها دیگر امید به پایداری و ماندگاری سلطه خود ندارند و دیگر برای آنها آبرو جایگاهی ندارد.
پیش از سخنان رئیس جمهور، حجت الاسلام حسین طائب فرمانده نیروی مقاومت بسیج ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نیروی مقاومت بسیج در سال گذشته گفت: امروز به مناسبت سالگرد فرمان حضرت امام راحل مبنی بر تشکیل بسیج 20 میلیونی امروز 13 میلیون و 600 هزار نیروی بسیجی در سراسر کشور در قالب سه هزار و 50 گردان حماسه عزت، اقتدار و پایداری خود را در سراسر کشور به نمایش می گذارد.
همچنین در این مراسم سردار عبدالله عراقی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ ضمن ارائه گزارشی گفت: امروز 383 گردان عاشورا و الزهرا و 9 هزار رده مقاومت در سطح مساجد، دانشگاه ها، دانش آموزی، وزارتخانه ها، اصناف، جامعه پزشکی، طلاب و... در قالب های جدید آموزش و سازماندهی شده اند.
فرمانده سپاه تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در پرتو ولایتمداری و استفاده از تجربه های ارزشمند دفاع مقدس و در نتیجه پیوند سازمان نیروی مقاومت بسیج و نیروی زمینی سپاه درصدد حفاظت از آرمان ها، دستاوردها و کیان جمهوری اسلامی ایران است.
بنابر همین گزارش در همایش بزرگ دیروز بسیجیان برای نخستین بار تعدادی از ادوات سنگین رزمی از قبیل خودروهای نظامی، راکت های کاتیوشا و راکت های فجر سه و پنج، انواع توپ های کششی مانند 155 م.م، سامانه های پدافند ضد هوایی، انواع قایق هجومی، سامانه های جنگ نوین و یگان های هوایی به نمایش گذاشته شد.

  


دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X