وزیر راه و ترابری از بهره برداری سه پروژه خط آهن در کشور تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حمید بهبهانی در جمع خبرنگاران این پروژه ها را در استانهای خوزستان، کرمان و فارس عنوان کرد و افزود: خط آهن نظامیه-میان دشت در خوزستان، بم-زاهدان در استان کرمان و اصفهان- شیراز در فارس پروژه های مهمی هستند که تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.
وزیر راه و ترابری با اشاره به مشکلاتی که در تهیه ریل خطوط آهن وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به این مشکل، احتمال می رود خط آهن اصفهان-شیراز با کمی تاخیر تا خرداد سال آینده راه اندازی شود.
بهبهانی همچنین از آغاز عملیات مطالعاتی خط آهن اهواز-اصفهان خبر داد و گفت: مطالعات این مسیر توسط کارشناسان وزارت راه و ترابری در دست انجام است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اجرا نشدن مصوبات سفر اول هیئت دولت در بخش راهسازی در خوزستان به دلیل کمبود اعتبار گفت: آنچه از این مصوبات باقیمانده، مربوط به پروژه هایی است که قرار است از محل ملی تامین اعتبار شود که باید روند اداری و قانونی خاصی را طی کند و پس از طرح و تصویب در کمیسیون ماده 32، ردیف اعتباری به این طرحها اختصاص می یابد این در حالی است که طرحهای راهسازی مصوب سفر اول دولت در خوزستان، هنوز در نوبت طرح در کمیسیون مربوطه هستند.
بهبهانی در مورد ر فع نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی کشور گفت: در حال حاضر حدود هزار و 200 نقطه حادثه خیز در راه های کشور وجود دارد که سالانه بین 200 تا 300 نقطه، ایمن سازی و رفع خطر می شود. وی اعتبار مورد نیاز برای ایمن سازی هر یک از نقاط حادثه خیز را بین 500 میلیون تومان تا یک میلیاردتومان ذکر کرد.
براساس این گزارش بند اروندکنار هم یکی از مصوبات دور اول سفر استانی هیئت دولت بود که توسط وزیر راه و ترابری افتتاح شد.
دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X