یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بکار رفتن تعبیر «گداپروری» توسط برخی شخصیت ها و رسانه ها در مورد طرح تحول اقتصادی دولت، تصریح کرد: برخی اشخاص، مسایل اقتصادی را سیاسی می کنند.
کاظم دلخوش در گفت وگو با ایرنا، با ابراز تاسف از این که در ایران برخلاف سایر کشورها، سیاست وارد اقتصاد می شود، گفت به همین علت هنوز نتوانسته ایم مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم.
این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه مسایل سیاسی در اقتصاد بسیار پررنگ تر از مسایل اقتصادی در سیاست دیده می شود و این معضل یکی از گرفتاری های اساسی است.
دلخوش این تعبیر را که مسیر حرکت و فعالیت اقتصادی دولت، گداپروری است، نادرست دانست و از کسانی که این گونه واژه ها را به کار می برند خواست در ادبیات خود تجدیدنظر کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اجرای طرح تحول اقتصادی را ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند و اظهار داشت: غیرمنطقی و غیرمنصفانه است که اجرای این طرح و طرح های مشابه را گداپروری بدانیم و بنامیم.
وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم اقتصاد کشورمان را با اقتصاد جهان هماهنگ کنیم، دولت بهترین گزینه را انتخاب کرده است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در عین حال بر لزوم توجه به مباحث تخصصی و کارشناسی این طرح تاکید کرد و گفت:طرح تحول اقتصادی نباید به گونه ای اجرا شود که رشد نقدینگی و تورم را در پی داشته باشد.
وی افزود: دولت نهم درخصوص طرح تحول اقتصادی، شجاعت به خرج داده، زیرا این طرح از چند سال قبل در کشور مطرح بوده است.
دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X