فلش درایوهای USB جذاب است و تقاضا برای آن ها هرروز در حال افزایش است، به طوری که طبق آمار، مصرف کنندگان در هر ٣ماه تقریبا ٤٠میلیون فلش درایو خریداری می کنند و سازندگان بزرگ و کوچک از شرکت های متخصص مانند لکسار گرفته تا غول الکترونیکی مانند توشیبا، وارد این بازار شده اند.

به گزارش ایسنا، در انتخاب فلش درایو اول از همه باید به ظرفیت فلش درایوها توجه کرد زیرا ممکن است هنگام خرید با مشاهده  قیمت پایین برای درایوهای یک گیگابایتی وسوسه شد.

اما از آنجا که بیشتر افراد راهی برای پر کردن فضای فلش درایوها پیدا می کنند فلش درایوهای با ظرفیت بالاتر که قیمت آن ها با بودجه موردنظر برای خرید مطابق باشد، مناسب است.

از فلش درایوها می توان به عنوان دستگاه پشتیبان برای ذخیره اطلاعات مهم از نوت بوک یا رایانه یا برای حمل آهنگ های مورد علاقه یا ذخیره عکس های دیجیتالی به هنگام سفر استفاده کرد.

هنگام خرید فلش درایوهای USB باید داشتن برچسب پشتیبانی از0 /USB 2در این دستگاه های قابل حمل مورد توجه قرار گیرد، زیرا ویژگی 0 / USB 2سازگاری با نسخه های اولیه USB را تضمین می کند.

همچنین در کنار استاندارد USB باید دانست که سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در همه فلش درایوها یکی نیست سرعت نوشتن اطلاعات در بعضی درایوها به ویژه درایوهای دارای ظرفیت بیشتر، نسبت به خواندن اطلاعات کندتر است.

در حالی که سرعت برخی فلش درایوها بر حسب مگابیت بر ثانیه مشخص شده است، در عوض برخی دیگر از سازندگان از رتبه بندی X استفاده می کنند اما واضح است که در هر صورت ٢فلش درایو عرضه شده از سوی ٢سازنده مختلف با سرعت متفاوتی عمل می کند.

در صورتی که سرعت فلش برای خریدار مهم باشد باید زمان بیشتری را برای مقایسه ویژگی های مدل های مختلف فلش درایو صرف کند.

نکته مهم دیگر در مورد درپوش های کوچکی است که سطح کاربری USB را می پوشاند و مهم محسوب می شود. زیرا به هنگام حمل دستگاه بخش USB فلش درایو را پاک و ایمن نگه می دارد.

مشکل اصلی مربوط به این درپوش ها جدا و برداشته شدن آن ها هنگام استفاده از فلش درایو است و در نتیجه ممکن است به آسانی گم یا شکسته شود اما فلش درایوهای دارای بهترین طراحی فلش هایی است که در پوش آن ها از بدنه  فلش جدا نمی شود.

بیشتر فلش درایوها به گونه ای طراحی شده که قابل اتصال به زنجیر کلید است در صورت حمل فلش درایو به این شکل باید به نحوه  ساخته شدن سوراخ زنجیر کلید توجه کرد.

فلش درایوهایی که سوراخ پلاستیکی دارد برای این منظور مناسب نیست زیرا می شکند، در حالی که فلش درایوهای دارای سوراخ فلزی انتخاب بهتری است.


دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
X