براساس نظرسنجی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال ؛علیرضا نیکبخت واحدی پنجمین بازیکن محبوب جهان است.

اعضای فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال از 70 کشور در سراسر دنیا؛ 100 بازیکن از 58 کشور را برای رای گیری عمومی به عنوان محبوب ترین بازیکن فعال جهان در سال 2008 انتخاب کرده اند.

در این فهرست ؛ اسپانیا با هفت نماینده ؛ برزیل با شش نماینده ؛ آرژانتین با پنج نماینده ؛ ایتالیا با پنج نماینده ؛ انگلیس با چهار نماینده ؛ آلمان با چهار نماینده ؛ روسیه با چهار نماینده و مکزیک با چهار نماینده ؛ بیشترین بازیکن را دارند.

سهم کشورهای فرانسه ؛ پرتغال و ترکیه نیز هر کدام سه بازیکن است.

این 100 بازیکن در لیگ های 37 کشور مختلف به خصوص انگلیس ؛ اسپانیا؛ ایتالیا؛ آلمان؛ روسیه ؛ مکزیک و ترکیه بازی می کنند.

بعد از سطح عملکرد تیم ؛ محبوبیت یک بازیکن مهمترین عاملی است که تماشاگررا به ورزشگاه ها و مسابقات را به صفحات تلویزیونی می کشاند.

تاکنون لیگ برتر انگلیس؛ لالیگای اسپانیا؛ سری آ ایتالیا و بوندسلیگای آلمان به عنوان جذاب ترین لیگ های جهان انتخاب شده اند.

جالب اینجاست که بازیکنان صاحب نامی مثل الساندرو دل پیه رو یازدهم؛لیونل مسی چهاردهم ؛ کاکا پانزدهم ؛ جیانلوییجی بوفون شانزدهم ؛ فرانچسکوتوتی هفدهم ؛ کریستیانو رونالدو هیجدهم و رونالدینیو بیست و یکم هستند اگرچه دیوید بکام نیز سی ام شده است.

در ادامه این فهرست می توان نام بازیکنان بزرگ دیگری همچون فرناندو تورس؛ تیه ری هانری ؛ استیون جرارد؛ میشاییل بالاک؛ رود فان نیستلروی ؛ دیوید ویا ؛ سسک فابرگاس ؛ اولیور کان ؛ وین رونی؛ ساموئل اتوئو؛ دیدیه دروگبا و غیره را مشاهده کرد.

اسامی ده نفر اول این فهرست به ترتیب نام ؛ باشگاه و ملیت به شرح زیر است:

1 محمد ابوطریق (الاهلی ؛ مصر)

2 روجرو سنی (سائوپائولو؛ برزیل )

3 مارکوس (پالمیراس ؛ برزیل )

4 اوسکار دیوید سوآزو (بنفیکا؛ هندوراس )

5 علیرضا نیکبخت واحدی (پرسپولیس ؛ ایران )

6 فیصل عقب سیدو (المریخ ؛ سودان )

7 داریو سرنا (شاختار دونتسک )

8 یاسر القحطانی (الاهلی ؛ عربستان )

9 پنگ هان (شاندونگ ؛ چین )

10 یوزبیوس اسمولارک (بولتون)
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
X