مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور گفت: ایران در پیوند کلیه مقام نخست خاورمیانه را دارا بوده و جزو سه کشور نخست جهان است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی ساوه، مصطفی قاسمی در چهاردهمین سمینار سراسری این انجمن در ساوه اظهار داشت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی عضو تایید شده سازمان ملل است و انجمن‌های خیریه بین‌المللی از آن الگوبرداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 35 هزار بیمار کلیوی در 137 شعبه انجمن در سراسر کشور زیر پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند، تصریح کرد: از این تعداد تنها 85 درصد از بیماران از امکانات لازم و ضروری برخوردارند.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور با اشاره به کمبود دستگاه دیالیز در کشور گفت: کمبود 500 دستگاه دیالیز در شهرهای مختلف کشور سبب شده است که 30 درصد بیماران با مشکل جدی دیالیز مواجه شوند.

قاسمی تامین هزینه‌های سنگین درمانی را از مشکلات جدی بیماران عنوان کرد و افزود: مشارکت خیران و کمک و همکاری وزارت بهداشت و بیمه در تامین دارو امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

محمد گلستانی‌فر معاون استاندار و فرماندار ساوه در سخنانی گفت: هم‌اکنون 309 بیمار دیالیزی و 387 بیمار پیوندی در استان وجود دارند که از این تعداد 46درصد زن و بقیه مرد هستند.
در این سمینار دستورالعمل اجرایی یک ساله انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

دسته ها :
شنبه یازدهم 8 1387
X