Lesson Four .:The Zoom Effect:.

درس چهارم: ایجاد افکت زوم برای تصویر

می خواهم در این درس شما با استفاده از یک فیلتر فتوشاپ تصویری بسازید، که با حرفه ای ترین دوربینهای عکاسی فقط میتوان چنین عکسهایی گرفت! در ضمن علاوه بر این شما با ایجاد، تغییر و یا حذف موارد و اشیاء از درون عکس آشنا میشوید.

 همچون درسهای قبل از راه File>New یک صفحه جدید میسازید، فراموش نکردید که با (کلیدهای میانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پیکسل انتخاب کنید.

 حال تصویر مورد نظر را که می خواهید تغییرات پیدا کند از قسمت File>Open و یا کلیدهای میانبر Ctrl+O آدرس دهید تا باز نماید. دقت داشته باشید که تصویری را باز نمایید که انبوهی از مردم باشند، اگر اینگونه تصویری ندارید مثل من یکی از عکسهای شخصی خود را اسکن کنین و یا با Search کردن در سایتهای گوناگون تصویری را بیابید و سپس عکس خود را طبق درس زیر به آن اضافه نمایید.

من برای بالا بردن سرعت کار شما دو تا Sample برا دانلود گذاشتم که این یه عکسه و اینم همین عکس بالاست.

 حالا میخوام عکسم رو بجای این عکس جایگزین کنم.

 ابتدا از دستگاه خود عکسی از خودتان برای باز شدن در فتوشاپ فراخوانی کنید، سپس از جعبه ابزار خود که منوی دست چپ باشد ابزار   Polygon Lasso را انتخاب نمایید. و حساسیت Feather آنرا بروی 2px تنظیم کنید و دور تا دور سر خودتون رو Select یا انتخاب نمایید تا به شکل نقطه چین متحرک در بیاید. (شکل روبرو)

خوب اکنون باید از این تصویر کپی برداری نمایید، از بخش Edit>copy و یا کلیدهای میانبر Ctrl+C را فشار دهید. و سپس بروی صفحه قبلی که همان عکس دسته جمعی باشد این نسخه را بچسبانید. (Edit>Paste و یا کلیدهای میانبر Ctrl+V را بزنین یعنی اول کنترل را نگه دارید سپس دکمه وی را بزنید).

 احتمال دارد همچون کار من تصویر Paste شده کوچکتر و یا بزرگتر از حد معقول باشد، برای تصحیح و رفع این مشکل کافی است از Edit>Free Transform را انتخاب و اگر سایز نیاز به تغییر داشت، تغییر لازم را انجام دهید. (کلیدهای میانبر Ctrl+T ). دقت کنید که درصدهای مربوط به قسمت افقی و عمودی یکسان باشد، در غیر اینصورت امکان ناموزون بودن ابعاد تصویر وجود دارد و تصویر شکلی غیر واقعی به خود میگیرد. حال آنرا در جای مناسب خود که تمایل دارید در آنجا باشد؛ قرارش دهید.

نکته: اگر خواستید تصویر را به شکل آینه ای از چپ به راست و یا بالعکس بگردانید از Edit>Transform>Flip Horizontal را بزنید و برای تغییر آینه عمودی Edit>Transform>Flip Vertical را بفشارین. نتیجه کار تا بحال شکل زیر است!

 اما وارد کار نهایی این درس میشویم که ایجاد فیلتر زوم است، در حال حاضر باید وضعیت لایه های شما از بالا به پایین بدین شکل باشد. لایه مربوط به عکس دسته جمعی را انتخاب کنید. (لایه بالایی مربوط به عکس اضافه شده میباشد، و ممکن است شما آنرا نداشته باشید).

 حال از بخش Filter>Blur>Redial Blur را انتخاب نمایید و عدد Amount 30 را برای آن انتخاب نمایید. و تنظیمات را اینگونه انجام دهید.

Blur Method: Zoom

Quality: Good

 

و گزینه Blur Center مربوط به مرکزیت تصویر شما برای وضوح دادن به آن بخش است. در نهایت برای ایجاد تغییرات OK را بزنین.

 این هم تصویر نهایی کار شما؛ چطوره ؟!؟

خسته نباشید، اگر به مشکل برخوردین سئوالتون را همین زیر بنویسین و چند روز بعد جوابش رو در همینجا ببینید.

-:دریافت فایل PSD این درس:-


دسته ها : آموزش فتوشاپ
شنبه سوم 12 1387
X