Lesson Tow .:3D Grid:.

درس دوم: ساخت یک شبکه سه بعدی

می خواهم در این درس شما رو با ساخت یک شبکه سه بعدی آشنا کنم. شما می تونین از این برای زیبا سازی کارهای گرافیکیتون و یا پشت صحنه های تصویرتون (Background) استفاده کنین.

 

 

 

 اول شما قبل از هر کاری در پایین قسمت جعبه ابزار کارتان رنگهای سیاه و سفید را مطابق شکل انتخاب میکنید.

از راه File>New یک صفحه جدید میسازید (کلیدهای میانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پیکسل انتخاب نمایید و Resolution کار خود را دقت 72Pixels/inch بگذارید. Mode کار خود را هم روی RGB Color بگذارید. و Contents کار خود را بر روی Background Color انتخاب نمایید. حاصل کار شما چنین تصویری است:

از این پس کل کادر بالا را فضای کارمان فرض میکنیم.

 

 حال مجدد از قسمت File>New فایلی با ابعاد 20*20 پیکسل و Contents را بروی transparent تنظیم نمایید. حال از قسمت جعبه ابزار  Pencil Tool را انتخاب کنید، و قطر مداد را سه پیکسل انتخاب نمایید، حال از منوی بالا یا همان منوی عنوان View>Fit on Screen و یا کلیدهای میانبر Ctrl+0 را بزنید. حال با ابزار مداد دو خط سفید رنگ در قسمت بالا و چپ ترسیم نمایید. دقت کنید که دو خط به یه اندازه باشن.

 

 

 از قسمت Select>All را انتخاب کنین و یا کلیدهای میانبر Ctrl+A را بزنین. از قسمت Edit>Define Pattern را برگزینید، این کار باعث ایجاد یک الگو به مجموعه الگوهایمان میشود. نامی برای آن مشخص و Ok را برای تایید کار می زنیم.

 

 

 

 برای ادامه کار به روی فایل اول خود بروید، از Layer>New Layer را بزنید ( کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+N ). سپس از Edit>Fill را انتخاب کرده و در پنجره جدید الگو یا Pattern خود را انتخاب کنین.

Use: Pattern    Mode: Normal    Opacity: 100%

 

پس از زدن Ok کار شما اینگونه میشود.

چون ما برای ساخت شبکه سه بعدی به تمام آن نیاز نداریم با استفاده از ابزار انتخاب محدوده  rectangle marquee tool قسمتی مستطیل شکل را Select یا انتخاب میکنیم. از Select>Inverse و یا کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+I را میزنیم، و در نهایت دکمه Delete بر روی کیبورد خود را بزنید تا قسمتهای زائد آن حذف گردد.

 برای خروج از انتخاب (Deselect) باید از Select>Deselect را انتخاب کنین یا کلیدهای میانبر Ctrl+D را بزنین.در بخش آخر هم مانند درس پیشین به آن پرسپکتیو میدهیم یا به عبارتی آنرا تبدیل به سه بعد میکنیم، از Edit>Transform>Perspective را انتخاب کنید، و آنگونه که میخواهید و مورد علاقه تان است درستش کنید.

 

خسته نباشید، کار نهایی هم این شده!

-:دریافت فایل PSD این درس:-

نظریادتون نره!


دسته ها : آموزش فتوشاپ
شنبه دوازدهم 11 1387
X