دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1406
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 4
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
رعایت اخلاق اسلامى در انتخابات
مثلًا انتخابات مجلس که یک مرحله‏اش گذشته است، و مرحله بعدش هم بعد ان شاء اللَّه مى‏شود، این انتخابات یک انتخابات آرامى بود. آن طورى که به من گزارش دادند انتخابات به‏طور آرامش تحقق پیدا کرد. حالا اگر بعضی ها در انتخابات شکست‏ خوردند نباید اینها که قصد خدمت داشتند منتها در مجلس حالا دستشان از آن کوتاه شده است، نباید یکسره ملت را به باد انتقاد بکشند. اگر شما شکست خوردید، نباید بگویید ملت ایران همه‏شان خلاف کرده‏اند. چطور یک ملت مسْلمى، در یک امر حیاتى که با این آرامش و خوبى انجام داده است، اینها خیانتکار باشند؟ یک ملت که خیانتکار نمى‏تواند باشد. اشخاص باید آداب اسلامى را حفظ کنند. به مجرد این که یکى مى‏خواهد وکیل بشود، و فرض کنید که دوست من است مى‏خواهد وکیل بشود، یا از گروه من است مى‏خواهد وکیل بشود و ملت او را وکیل نکردند، نباید یکدفعه قلم ها را بردارند و بر ضد اصل انتخابات چیز بنویسند، حمله کنند به اصل انتخابات. 

شکایتى دارند، خوب شکایتشان را رسیدگى مى‏کنند. هیاهو درست کردن، جز این که دامن زدن به این است که خیانتکارها راهشان باز بشود، چیز دیگرى نیست .اگر شما خدمتگزار به کشور هستید، در مجلس یکجور خدمت مى‏توانید بکنید، در خارج از مجلس هم یکجور خدمت دیگر. مگر همه اهالى ایران توى مجلس مى‏روند؟ خوب در مجلس هم یک عده معدودى هستند. اگر غرضى در کار نیست و مى‏خواهید خدمت بکنید، حالا مى‏بینید که شما رأى نداشته‏اید، شما در خارج مجلس خدمت بکنید. تأیید کنید این مجلس را.

این طور نباشد که منعکس کنید در خارج که خیر، مملکت ایران یک مملکتى است که انتخاباتش کذا شد. این حرف غلطى است. این حرف غلط را اینقدر نزنید. براى خاطر خدا توجه داشته باشید که یک مجلس شورا که مجلس شوراى اسلامى است و مى‏خواهد براى ایران خدمت کند و باید قوه داشته باشد، تنها مرکزى است که تمام قوا باید تبع آن باشند، شما بخواهید براى اینکه شما وکیل نشده‏اید در کجا، هیاهو کنید که انتخابات انتخابات کذا بوده؛ این حرف خلاف اسلام است. شکایت اگر هست، شکایت پذیرفته است. و مقاماتى که باید شکایت ها را بپذیرند، مى‏پذیرند. اما هیاهو کردن و فریاد زدن و انتقاد بیجا کردن، این برخلاف دستورات اسلام است.
صحیفه امام، ج‏12، ص: 199 

از:آینده روشن
دسته ها :
يکشنبه هفدهم 3 1388
اینجانب همچون دیگر تبیانی ها قصد شرکت در این جشنواره با عنوان"اخلاق انتخاباتی"رادارم از شمادوست عزیز دعوت می نمایم تا انتقاد و پیشنهادات خودرا به اینجانب منعکس نماید.باتشکر
دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 2 1388
سخنرانی رییس جمهوری در راهپیمایی ‪ ۲۲‬بهمن
سیاست - همشهری آنلاین:
دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری تاکید کرد: با وجود آن که مجلس شورای اسلامی در خصوص همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و خروج از ان.پی.تی به دولت اجازه کامل داده است، قصد داریم در چارچوب مقررات حق ملت ایران را استیفا کنیم.

احمدی نژاد که در سخنرانی راهپیمایی مراسم ‪ ۲۲‬بهمن در میدان آزادی سخن می‌گفت، اضافه کرد: در عرصه خارجی امروز ملت ایران به الگوی خداپرستی و عدالت طلبی برای همه ملتها تبدیل شده و ملت ایران بعنوان یک نقطه اتکای مطمئن، برای همه ملتها مطرح است.
وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی به عنوان الگوی حرکت به سمت زندگی سعادتمند الگوی ملتها است و ناراحتی دشنمنان بخاطر همین پیشرفتها است.
دشمنان تا توانستند، تلاش کردند که ملت ایران در انقلاب خود، به پیروزی نرسد و ناکام بماند.
رییس جمهوری یادآور شد: از صبح روز ‪ ۲۳‬بهمن ‪ ۵۷‬توطئه‌ها و تلاشها برای درگیری داخلی و تفرقه، محاصره اقتصادی و جنگ تحمیلی و تحریمها پیوسته و گسترده‌تر از هر زمانی آغاز شد.
احمدی نژاد افزود: یک روز ما را جنگ طلب و مخالف صلح معرفی کردند و روزی دیگر در حالی که خودشان در دنیا شکنجه‌گاههای مخفی را برپا کرده و انسانهای آزاده را در آن زندانها شکنجه می‌کنند ما را به نقض حقوق بشر متهم و هر روز به یک بهانه علیه ملت ما عمل کردند.
وی تاکید کرد: آنها در حقیقت از عظمت و پیشرفت ملت ما عصبانی و ناراضی هستند. نارضایتی امروز آنها نیز بخاطر پیروزی و پیشرفت ملت ما در جریان دستاوردهای مربوط به انرژی هسته‌ای است.
رییس جمهوری تصریح کرد: موضوع هسته‌ای سه بخش کاملا مجزا دارد که یک بخش حقوقی، دوم بخش فنی و سوم بخش سیاسی آن است.
وی افزود: در بخش حقوقی همه عالم می‌دانند ملت ایران براساس قوانین و مقررات و بر اساس حقوق مسلم خود در مقررات آژانس حرکت کرده است و امروز کشور ما پایبندترین اعضا به مقررات آژانس است و گسترده‌ترین بازرسیها از تاسیسات ما انجام می‌شود و ما بر اساس قانون حق داریم از این فناوری استفاده کنیم و مطابق قوانین و مقررات آژانس کشورهای دارای این فناوری باید به ما کمک کنند، اما ذره‌ای کمک نکردند و ملت ایران با اتکا به خود این فناوری را بدست آورده است.
رییس جمهوری گفت: ما علاقه‌مندیم بر پایه مقررات حرکت کنیم و همین امروز با وجود اینکه مجلس به دولت اختیار داد که در همکاری خود با آژانس و معاهده منع گسترش تجدید نظر کند اما دولت با هماهنگی مجلس هنوز از این اختیار استفاده نکرده و علاقه‌مند است در چارچوب قانون حق کامل ملت را استیفا کند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه گزارشهای منتشر شده، قانونی بودن حرکت ملت ایران را ثابت کرد و حتی یک تخلف و انحراف مشاهده نکرده‌اند، البته بعضا در گزارشها تحت فشار آمریکا و انگلیس مطالب نادرستی که فاقد پایه حقوقی و سند و مدرک است، مطرح می‌کنند.
احمدی نژاد ادامه داد: بخش دوم بخش فنی است. دانشمندان و متخصصان ما با اتکای به توانمندی خود، کار هسته‌ای را آغاز کردند و ملت ایران شاهد فناوری هسته‌ای است و از این فناوری در زمینه‌های گوناگون هسته‌ای استفاده می‌کند و در اصفهان ، نطنز و مراکزی که کار هسته‌ای انجام می‌دهند از معدن تا غنی‌سازی همه در حال کار هستند و با یک روند بسیار قوی و مستحکم و با سرعت بالا به سمت جلو حرکت می‌کنیم.
"امروز در معادن یزد و بندر عباس مشغول حرکت هستیم. در تولید آب سنگین و نیروگاهی که با آب سنگین حرکت می‌کند و تولید آب بدون "دوتریم" که در پزشکی مصرف دارد، کار در حال حرکت است. در تولید بعضی عناصر کمیاب که در کشاورزی، صنعت و درمان مصرف دارد مانند "مولیبدن" و همینطور کار در نیروگاه بوشهر در حال پیشرفت است.

منبع:www.hamshahrionline.ir

 

تاریخ درج: 22 بهمن 1385 ساعت 13:41 تاریخ تایید: 22 بهمن 1385 ساعت 13:59 تاریخ به روز رسانی: 22 بهمن 1385 ساعت 13:59
دسته ها :
دوشنبه بیست و سوم 10 1387
X