رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به جوان بودن رئیس‌جمهور اکوادور تاکید کردند: رئیس جمهور ایران نیز، جوان، سرشار از انرژی و شب و روز مشغول فعالیت خستگی ناپذیر است و این روحیه و توان زمینه خوبی برای پیشرفت دو کشور است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار «رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور اکوادور و هیأت همراه، ایستادگی کشورها بر حقوق و منافع ملت خود را تنها راه پیشرفت دانسته و تأکید کردند: این ایستادگی نیازمند رهبران شجاعی است که در منطقه آمریکای لاتین چنین رهبرانی حضور دارند.

مقام معظم رهبری با اشاره به خشم و نفرت ملت‌های منطقه آمریکای لاتین و همچنین بسیاری از ملت‌های دیگر از آمریکا، فرمودند: ملت‌ها از فشار و سلطه استعمار و استکبار خسته شده‌اند و رهایی از این سلطه نیازمند رهبران شجاع است.

ایشان با اشاره به خشم و نفرت ملت‌های منطقه آمریکای لاتین و همچنین بسیاری از ملت‌های دیگر از آمریکا، افزودند: ملتها از فشار و سلطه استعمار و استکبار خسته شده‌اند و رهایی از این سلطه نیازمند رهبران شجاع است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه قدرت‌های مسلط دنیا سیری‌ناپذیر هستند و خواسته‌های آنها هیچ حدی ندارد، خاطر نشان کردند: ایستادگی در مقابل قدرت‌ها تنها راه دفاع از منافع خود است اما برخی رهبران دنیا به جای ایستادگی بر سر منافع ملت خود، دائماً در حال عقب‌نشینی در مقابل قدرت‌های زورگو هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری ایستادگی ملت ایران در طول 30 سال گذشته به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس، افزودند: امام خمینی (ره) به ما ایستادگی را آموخت و ملت ایران از ایران از این ایستادگی منافع زیادی به دست آورده است.

ایشان خاطر نشان کردند: پیشرفت‌های امروز جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف به هیچ وجه با قبل از انقلاب اسلامی و اوایل انقلاب قابل مقایسه نیست. ‌

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته ایستادگی در مقابل قدرت‌ها، هزینه‌هایی دارد اما منافع حاصل از این ایستادگی و پرداخت هزینه‌های آن بسیار بیشتر از هزینه‌ها است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران مطلقاً معتقد به درگیری و نزاع نیست اما از حقوق خود نیز کوتاه نخواهد آمد.

ایشان با اشاره به مذاکرات خوب روسای جمهور ایران و اکوادور و آغاز رسمی روابط دو کشور خاطر نشان کردند: مهمتر از روابط رسمی دیپلماتیک، روابط قلبی و فکری است که این روابط از یکی بودن هدف‌ها ناشی می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جوان بودن رئیس‌جمهور اکوادور تاکید کردند: رئیس جمهور ایران نیز، جوان، سرشار از انرژی و شب و روز مشغول فعالیت خستگی ناپذیر است و این روحیه و توان زمینه خوبی برای پیشرفت دو کشور است.

در این دیدار که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت: «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، ملت ایران را ملتی قهرمان و مقاوم خواند و گفت: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در سی سال گذشته با وجود تحریم‌ها و تحمیل یک جنگ هشت ساله، شگرف و عظیم است.

وی با تجلیل از امام خمینی (ره) و ایستادگی ایشان در مقابل قدرت‌ها افزود: ملت و دولت اکوادور نیز راه ایستادگی را انتخاب کرده است.

رئیس جمهور اکوادور همچنین با اشاره به مذاکرات خود با رئیس جمهور اسلامی ایران خاطر نشان کرد: بنای ما تعمیق و گسترش روابط در همه زمینه ها و استفاده از تجارب و دستاوردهای ایران است.


دسته ها :
X