در حالی که شمارش آراء در وزارت کشور با اعلام رسمی از حوزه های مختلف ادامه دارد، جدیدترین نتایج اعلام شده از سوی مناطق به وزارت کشور نشان داده احمدی‌نژاد با رقبای خود فاصله معناداری پیدا کرده است.

به گزارش رجانیوز، طبق آخرین گزارش رسمی وزارت کشور تا ساعت 8 و 45 دقیقه صبح امروز، از مجموع تعداد 37420صندوق‌ شمارش شده (81درصد کل صندوق‌ها)،30 میلیون و506 هزارو 422رای شمارش شده، محمود احمدی‌نژاد 19761433 رای معادل64.77 درصد، میرحسین موسوی با 984156رای معادل32.26 درصد، محسن رضایی63348 رای معادل2.07 درصد، مهدی کروبی با 270885رای معادل 0.88 درصد حائز آرای رای دهندگان شدند.

صندوق های رأی پس از شمارش و صورت جلسه نتایج، به فرمانداری‌ها و پس از آن به مرکز وزارت کشوراعلام می شود.

کامران دانشجو مشارکت در انتخابات دهم را بین 75 تا 80 درصد تخمین زد.

همچنین ایرنا خبر داد دکتر احمدی نژاد با کسب اکثریت آرا با پیروزی خود در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را قطعی کرده است.

گزارش‌های دریافتی حاکی است دکتر محمود احمدی نژاد با کسب اکثریت آرا و با فاصله زیادی از میرحسین موسوی موفق به جلب آرا مثبت ملت ایران شده است.

بر اساس این گزارش دکتر احمدی نژاد در جامعه روستایی کشور بطور میانگین بیش از ‪ ۷۵‬ درصد آرا را بخود اختصاص داده است.

حضور با کشوره و چشمگیر مردم ایران در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موجب شگفتی جهانیان و تحلیلگران شده است.

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: پیروز اصلی حماسه 22 خرداد ملت ایران هستند و نتیجه این انتخابات "نه" بزرگ به فردی بود که نامه بدون سلام و السلام به رهبر انقلاب نوشت.

مهدی کوچک زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، ضمن تبریک حضور حماسی مردم ایران در انتخابات 22 خرداد گفت: علی‌رغم بداندیشی و بدخواهی برخی از عوامل داخلی و دشمنان خارجی، مردم ایران با توصیه رهبر انقلاب به پای صندوق های رأی آمدند و با رأی قاطع خود به دکتر احمدی‌نژاد حماسه دیگری آفریدند.

وی با بیان اینکه توهین های صورت گرفته به رییس جمهور و حامیان وی در زمان تبلیغات ریاست جمهوری و پیش از آن بی سابقه بوده است، تصریح کرد: ملت ایران با رأی قاطع و حماسی خود به دکتر احمدی‌نژاد چنان جوابی به دشمنان داخلی و خارجی نظام داد که سال‌ها آن پاسخ را فراموش نخواهند کرد.

وی با تقدیر از حضور یکپارچه مردم ایران< پیروز واقعی در این انتخابات را "تمام مردم ایران" عنوان کرد و افزود: ان‌شاءالله ملت ایران با پشتیبانی کامل، دولت خدمتگزار را در ادامه روند خدمت‌رسانی و مقابله با مفسدان و زورگویان داخلی و خارجی یاری نمایند.

با وجود آنکه از میان 47 درصد صندوق‌های شمارش شده، دکتر احمدی‌نژاد با بیش از 67 درصد پیروز قطعی انتخابات است و میرحسین موسوی با 30،34 درصد، 37 درصد عقب است، میرحسین موسوی شامگاه جمعه در یک کنفرانس خبری کوتاه که حتی حاضر به پاسخ‌گویی به سوالات خبرنگاران نشد، ادعا کرد پیروز قطعی انتخابات هستم و فردا جشن پیروزی برگزار می‌شود.

به گزارش رجانیوز، لطیفه‌گویی‌های موسوی و طرفدارانش که نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی فوق‌العاده‌ی این طیف است، در حالی ادامه دارد که شکست جریان تجدیدنظرطلب قطعی شده و رکورد دکتر احمدی‌نژاد نه بزرگ به این جریان و آری ملت ایران به گفتمان انقلاب و عدالت‌خواهی است.

در حالی که هاشمی رفسنجانی 3 روز قبل در نامه‌ای به رهبر انقلاب به صورت غیرمستقیم تهدید به آشوب خیابانی کرده بود، امروز همسر وی پس از آنکه رأی خود را به صندوق حسینیه جماران انداخت، ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس‌جمهور است و اگر تقلب شود، باید مردم به خیابان‌ها بریزند. به گزارش رجانیوز، عفت مرعشی پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت، خطاب به مردم و خبرنگاران گفت: «شما شاهد هستید که من در رای خود نام میرحسین موسوی را نوشتم و امیدوارم که تقلبی صورت نگیرد که اگر این اتفاق بیافتد من در پل صراط از آنها نخواهم گذشت.» وی سپس با حمله به دکتر احمدی‌نژاد گفت: امیدوارم احمدی‌نژاد و دوستان خوارجش از مردم پاسخ دریافت کنند. همسر هاشمی رفسنجانی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در مناظره تلویزیونی با موسوی گفت: چرا اینگونه حرف‌های مزخرف می‌زنند و بچه‌های من را به دزدی متهم می‌کنند؟ مرعشی ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس‌جمهور می‌شود، ولی خدا نکند تقلب کنند که اگر اینگونه شود، مردم به خیابان‌ها می‌آیند و اعتراض می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بار دیگر گفتمان عدالت خواهی را برگزیدند که این یک پیروزی بزرگ دیگر برای این گفتمان به حساب می‌آید و با این اتفاق، جریان مبارزه با فساد گامی دیگر به جلو برداشت.

حجت‌الاسلام حمید رسایی در گفت‌وگو با رجانیوز اظهار داشت: از اتفاقات جالب توجه در این دوره انتخابات، مشارکت بسیار گسترده مردم در عرصه انتخابات بود، به‌طوری که علاوه بر داخل کشور، مشارکت ایرانیان خارج از کشور در بسیاری از کشورها بیش از 2 برابر انتخابات گذشته بوده است که به نظر می رسد ریشه این اتفاق را باید در مواضع عزتمندانه دولت نهم طی 4 سال اخیر در عرصه بین الملل جستجو کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با بیان اینکه انتخاب مجدد و قاطع گفتمان عدالت‌خواهی حاکی از شعور سیاسی بالای مردم ایران است، تأکید کرد: در طول این انتخابات نیز شاهد تخریب‌های گسترده و ساماندهی شده از سوی برخی از ستادهای کاندیداهای رقیب علیه دکتراحمدی نژاد بودیم، به‌طوری که میلیون‌ها حلقه سی‌دی تخریبی و شب‌نامه‌های حاوی مطالب دروغ تنها نمونه ای از آن بود اما نتایج به‌دست آمده نشان می دهد بار دیگر روحیه خدمتگزاری و صداقت بر دروغ، فریب و نیرنگ غلبه کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید توجه داشت دکتر احمدی نژاد مانند 4 سال گذشته رییس جمهور تمام ملت ایران و حتی کسانی است که به وی رأی نداده‌اند، تصریح کرد: ان‌شاءالله این امر مقدمه مناسبی برای ادامه خدمات دولت نهم طی 4 سال جاری خواهد بود.

رسایی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به نتیجه انتخابات، بهتر است تا 3 کاندیدای دیگر نیز نتیجه این انتخابات را همچون ملت بپذیرند و مقاومتی در برابر خواسته مردم به خرج ندهند چرا که اگر این اتفاق صورت بپذیرد، پاسخ آن را خود مردم خواهند داد و باید توجه داشت حتی افرادی هم که به رییس جمهور کنونی رای نداده اند نیز، تمایلی به رفتارهای حاشیه ای، بداخلاقی های انتخاباتی و آشوب ندارند و درصورتی که بداخلاقان انتخاباتی از نتیجه این رقابت درس عبرت نگیرند، با سیل خروشان ملت مواجه خواهند شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به حضور حماسی مردم ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، پیروزی قاطعانه دکتر احمدی‌نژاد را به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران را تبریک گفت.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان در گفت‌وگو با رجانیوز، ضمن اشاره به روحیه ظلم ستیز مردم ایران در طول تاریخ و تجلی این خصیصه در این انتخابات گفت: از ملت شهید پروری که بار دیگر نشان دادند همچنان در خط امام(ره) و رهبری هستند، صمیمانه تشکر می‌کنم و دست یکایک آنها را می‌بوسم.

وی با بیان اینکه ملت عزیز ایران بار دیگر با رأی قاطع خود به جهانیان نشان داد که ملتی همیشه سرزنده و با نشاط است که همواره در برابر دنیای استکبار خواهد ایستاد، گفت: مخالفین داخلی بدانند اگر بخواهند در برابر اراده و رأی قاطع ملت ایستادگی کنند یا آن را زیر سئوال ببرند، سیل ملت آنها را به زباله دان تاریخ خواهد فرستاد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس کامران دانشجو در جمع خبرنگاران، جدیدترین نتایج شمارش آرا در 20 دقیقه بامداد 23 خرداد را به این شرح اعلام کرد:
براین اساس از مجموع تعداد صندوق‌های شمارش شده 16112 صندوق (35.22 کل صندوق‌ها)، کل آرای شمارش شده 10 میلیون و 234 هزارو 431 رای ماخوذه، محمود احمدی‌نژاد 7027919 رای معادل 68.08 درصد، میرحسین موسوی با 2955131 رای معادل 28.87 درصد، محسن رضایی 162909 رای معادل 1.72 درصد، مهدی کروبی با 88474 رای معادل 0.86 درصد حائز آرای رای دهندگان شدند.

به احمدی نژاد رای دادم چون:

1-دزد نیست

2-دروغگو نیست

3-مورد تایید مقام معظم رهبری است

4-مرد عمل است

5-قصد در براندازی فاسدان دارد و استارت ان را در ان مناظره کذایی زد

6-به فکرقشر مستضعف جامعه است

7-مورد تایید روحانیت اصیل اسلامی است نه روحانیت خود فروخته

8-دوستش دارم خیلی زیاد خیلی زیاد!!!

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری با انتشار بیانیه‎ای برخی شایعات در خصوص نامه‏نگاری رهبر انقلاب پیرامون نامه سرگشاده هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرد.

به گزارش رجانیوز در این بیانیه آمده است : در پی شایعات مطرح شده در خصوص پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی، یک مقام آگاه در دفتر مقام معظم رهبری ضمن تکذیب شایعات اعلام داشت هیچگونه پاسخی از سوی معظم له داده نشده است.

محافل وابسته به ستادهای رقبای انتخاباتی دکتر احمدی‎‏نژاد، پس از دیدار هاشمی رفسنجانی با رهبر معظم انقلاب، با انتشار گسترده برخی اخبار مدعی شدندمقام معظم رهبری در پاسخ به نامه سرگشاده هاشمی‌رفسنجانی، نامه‌ای گلایه آمیز خطاب به محمود احمدی‎نژاد مرقوم فرموده‎اند.

این در حالی است که علی رغم برخی گمانه‎زنی‏های رسانه‎ای پیرامون دیدار اخیر هاشمی رفسنجانی با رهبر معظم انقلاب، دیدار مذکور دیدار ویژه‎ای نبوده و در قالب دیدار دو هفته یکبار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر انقلاب صورت گرفته است. هر چند شنیده‏ها حاکی از آن است که رهبر معظم انقلاب از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی ابراز رضایت نکرده‎اند.

بالاخره مناظره ها انجام شد و تبلیغات خیابانی هم به پایان رسیدو حدود هفت ساعت دیگر رای گیری شروع میشود.

قطعا هر کسی که علاقه مند به کشور و رشد و تعالی ان نه در چهار سال اینده بلکه تا سالهای متمادی و شاید هم قرن ها باشد تا کنون توانسته کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کند و ای کاش این انتخاب از روی احساس نبوده باشد!ای کاش این انتخاب بر اساس ایجاد یک موج رنگی نبوده باشد!ای کاش این انتخاب براساس تاریخ و با مطالعه پیش امد های گوناگون رخ داده نه در سال های خیلی دور بلکه همین دو سه دولت قبل بوده باشد!

ومن با مطالعه و تحقیق و با نظاره در امور مملکت به نتیجه رسیدم! به نتیجه رسیدم که کسی که خانه ای به ارزش 35 میلیون تومان را کمتر از ششصد هزار تومان خریده و مدارک تحصیلی همسرش انچنان است که رییس جمهور محبوبم گفت.همو که شدیدا قصد گمراه کردن مردم را دارد و همه مخالفان نظام و انقلاب و ولایت فقیه پشت سرش سنگر گرفته اند و همو که در ان التهاب جنگ از مسیولیت شانه خالی کرد و مورد تعجب حضرت امام شد نمیتواند رییس جمهور صادقی باشد

به نتیجه رسیدم ان کسی که سپاه را برای خود کوچک فرض کرد و یا خود را بزرگتر از لباسی دید که امام در جایی ارزوی پوشیدن ان را داشت  و خود را اخلاق مدار میداند حال لنکه چهار سال ریاست جمهور مرا در سایت منتسب به او تمسخر کردند نمی تواند رییس جمهور اینده کشور باشد و ان شیخی هم که فیلم تبلیغاتیش در دفاع از کرباسچی باشد و در واقع فیلمی در جهت تبریه عناصر سوخته باشد هم نمیتواند رییس جمهور مطلوب من باشد

اما احمدی نژاد میتواند چون چهار سال است که توانسته وقطعا ادامه این راه را هم خواهد توانست بپیماید(عجب جمله ای شد ها!!!)

در حالی که صحنه انتخابات عملاً به جبهه 3 کاندیدا علیه دکتر احمدی‌نژاد تبدیل شده است، صداوسیما در مقابل فشارهای وارده از سوی این کاندیدا برای تضییع حق احمدی‌نژاد تا حدودی انفعال نشان داده و زمان مقرر 45 دقیقه‌ای را به 20 دقیقه کاهش داده است.

به گزارش رجانیوز، بنا بر محاسبات ستاد انتخابات صداوسیما، 20 دقیقه برای احمدی‌نژاد، 101 ثانیه برای موسوی، 76 ثانیه برای کروبی و 60 ثانیه به رضایی اختصاص یافته است.

دکتر احمدی‌نژاد ساعت 22:30 امشب به بخشی از اتهامات مطرح شده علیه وی در 3 مناظره تلویزیونی که بدون حضور وی انجام شد، پاسخ می‌گوید. شاید نقطه اوج این اتهام‌زنی‌ها اظهارات توأم با تندخویی موسوی در بخش پایانی مناظره با کروبی بود.

اما موسوی که در آن مناظره در واکنش به تذکر مجری برنامه مبنی بر اینکه صحبت کردن در مورد نامزد غایب خلاف آیین‌نامه است، با تندخویی گفته بود: «من راجع به سیاست های چهار سال گذشته و به همین انگیزه آمده ام و تعجب می کنم از شما. شما چرا وقتی که کسان دیگری اینجا نشسته اند چنین صحبتی نمی کنید. هی اخطار قانونی نمی دهید. تمام وقت من داده شود تا بیاید سه برابر من اینجا صحبت کند. من جلوی آقای کروبی هم قبول کردم. بیاید هر دروغی که می خواهد اینجا بگوید. شما ایشان اینجا دروغ می گوید هیچ کس جلویش را نمی گیرد، یقه اش را نمی گیرد. من که اسم نبردم.»

با این حال، از آنجایی که دروغگو کم‌حافظه است، موسوی اظهارات قبلی خود مقابل میلیون‎ها ایرانی و بذل و بخشش 3 برابر وقت خود به احمدی‌نژاد در اوج عصبانیت را فراموش کرده و امروز در جمع خبرنگاران گفت: من هم زمزمه این مساله را شنیده‌ام و امیدوارم درست نباشد؛ چون این مسئله ظلم به سایر کاندیداها است

X