صفحه ها
دسته
وبلاگ من در بلاگفا
عکس من
وبلاگهاي دوستان
ورودي هاي پنجره اميد
معرفي وب سايت هاي پرطرفدار
سايتهاي دوستان
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 920412
تعداد نوشته ها : 1492
تعداد نظرات : 398
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

بازی دوم بیم هم خارج از خانه بود و پتروشیمی بندر امام در ماهشهر میزبان بیم بود.بیم در آن بازی در بیشتر لحظات بازی از پتروشیمی پیش بود یا بازی پایاپایی را برگزار کرد ولی کم تجربگی بیمی ها باعث شد که بیم در آن بازی در حالی که تا لحظات آخر با پتروشیمی مساوی بود با یک پرتاب 3 امتیازی حریف که وارد سبد شد بازی را 72-69 به میزبان واگذار کند!

اما هفته سوم رقابت های لیگ برتر اولین بازی بیم در بابل را شامل می شد!

هواداران خونگرم بابلی در آن بازی اولین بار بود که بازی تیم جدید و خوش استیل خود را از نزدیک می دیدند.

بیم در اولین بازی خانگی خود در لیگ برتر مقابل شهرداری گرگان قرار گرفت و با نتیجه 80-70 این تیم را شکست داد و به دومین برد خود در لیگ برتر رسید.

بیم پس از آن در بابل مقابل هیئت بسکتبال شهرکرد قرار گرفت و در یک بازی به یاد ماندنی با نتیجه 101-72 حریف خود را شکست داد تا در بالای جدول قرار بگیرد.

بازی بعدی بیم در سیرجان و مقابل تیم گل گهر بود که بیم آن بازی را هم با 13 اختلاف برد و آماده یک بازی بسیار مهم و حساس مقابل قهرمان آسیا شد!

بیم از آن بازی جاش مور بازیکنی که در ان بی ای بازی کرده بود را به ایران آورد و این بازیکن به مدت 15 روز همراه تیم تمرین می کرد و در 4 بازی تیم بیم را همراهی کرد اما به دلیل برخی مشکلات و اشتباهات لفظی و خیلی آماتور که از سوی خود جاش مور صورت گرفت مسئولین بیم در گرفتن رضایت نامه جاش مور با مشکل برخورد کردند و با یک سری اشتباهات عجیب از سوی جاش مور او نتوانست برای بیم بازی کند و زمانی بیمی ها متوجه این اشتباه لفظی و این مشکل شدند و زمانی رضایت نامه جاش مور آمد که او از ایران رفته بود!

وگرنه بیم با حضور غول 2 پای بسکتبال حتی میتوانست با کمی تلاش بیشتر قهرمان لیگ شود!

صباباتری که سال قبلش قهرمان جام باشگاه های آسیا شده بود و قهرمانی لیگ برتر بسکتبال را هم یدک می کشید با بازیکنان خوب و بزرگ خود نظیر : حامد حدادی ، مرحوم آیدین نیکخواه بهرامی ، گارس ژوزف ، ماکان دیوماسی ، حامد آفاق اسلامیه ، محمد رضا تابش نیا ، محمد رضا اسلامی ، کامران جمشیدوند ، اصغر کاردوست ، محمد ایرانی ، کرم احمدیان به بابل آمد.

در حالی که قرار بود بازی ساعت 4 بعدازظهر روز پنجشنبه 3 آبان 86 در تالار بسکتبال سردار شهید سجودی بابل برگزار شود حدود ساعت 2 بعدازظهر و بلافاصله پس از باز شدن درب های سالن ظرفیت سالن پر شد و تماشاگران خونگرم بابلی منتظر شروع ک بازی تاریخی و دیدنی در بابل شدند.

بازی شروع شد و بیم در اوایل بازی با حمایت عجیب تماشاگران خونگرم خود حاکمیت خود را بر صبا نشان داد.

بازی با برتری بیم آغاز شد و بیم بازی را جلو افتاد ولی صبایی ها کار را جبران کردند تا بازی در امتیاز 15 مساوی شود.

اما بعد از آن بیم به شکل کاملا برتر بازی را در دست گرفت و تا اواخر بازی با اختلاف بین 10 تا 16 اختلاف از صباباتری جلو بود.

در اواخر بازی و برای حفظ نتیجه بیم کمی دفاع کرد و در نهایت در شب به یاد ماندنی بیم موفق شد صباباتری قهرمان آسیا و لیگ برتر کشور را با بازی بسیار خوب و محکم خود با نتیجه 88-82 شکست دهد.

در آن بازی کوین جمال برادلی با کسب بیش از 30 امتیاز ستاره بی چون و چرای میدان بود.

پویا تاجیک کاپیتان ملی پوش بیم در آن بازی آنقدر خوب کار کرد که به گفته کارشناسان یکی از بهترین و زیباترین بازی های دوران بازیگریش را آن شب انجام داد.

آن شب همه خوب بودند : مهدی عسگرنژاد ، ایمان زندی ، محمد شاهسوند ، توماج کریمیان و حتی مجید تهرانی نژاد.

در آن بازی تماشاچیان بابل در حین بازی اینقدر جو بازی را با سوت ها و جیغ و داد های خود برای صبایی ها تنگ کردند که مهران شاهین طبع در پایان بازی از حضور این تماشاچیان با آن جو بی نظیر مات و مبهوت مانده بود.

ایگور مربی صربستانی بیم و همه کادر فنی و مسئولان بیم و صباباتری در آن بازی از حمایت تماشاچیان بیم در حیرت ماندند و آنان را تحسین کردند.

مهران شاهین طبع در پایان بازی گفته بود : من خیلی از کشورها رفتم...اروپا رفتم...شرق آسیا رفتم...خیلی جاها رفتم ولی هیچ جا تماشاچیانی مثل بابل ندیدم.

بازیکنان صبا در اواخر بازی با عصبانیت به سرو کله خود میزند و باورشان نمیشد قدرت بردن بیم را ندارند.

حامد حدادی در بازی مقابل بیم فکر کنم 3 امتیاز آورد و چنان در آن بازی او را مهار کردند که شاهین طبع در بسیاری از زمان بازی او را نیمکت نشین کرد.

گارس ژوزف با آن قد و هیکلش در آن بازی غیر از یک اسلمدانک در اول بازی کار خاصی برای تیمش انجام نداد و بیمی ها در آن بازی اجازه کار موثری را به او به بازیکنان بزرگ صبا ندادند.

خدا آیدین رو بیامرزه ولی تو اون بازی پویا کاملا آیدین را مهار کرده بود و انصافا اجازه هر کاری را از او گرفت.

یکی دو بلاک پویا مقابل آیدین از نکات جالب توجه آن بازی بود.

چندین بلاک شات از بازیکنان بیم مقابل صبایی ها آن ها را کلافه کرده بود.

به هر حال 3 آبان 86 هیچ گاه از ذهن طرفداران پرشور بیم و همه بازیکنان و مسئولین بیم پاک نخواهد شد.

اما بعد از بازی با صباباتری قرعه بیمی ها برگشت و حاشیه به بیم هجوم آورد.بیمی ها که در حال و هوای برد مقابل صباباتری بودند به مصاف کاوه در تهرن رفتند.

در آن بازی تلخ برای بیمی ها و هوادارانشان بیم در اوایل بازی حتی تا 16 امتیاز هم از کاوه جلو افتاد اما بعد از آن بیم به شکل عجیبی افت کرد و امتیاز از دست می داد.

تا آنجا که بازی در پایان نیمه اول با پرتاب 3 امتیازی که کاوه وارد سبد بیم کرد به اختلاف 4 امتیاز برای بیم بابل رسید.و روحیه بد بیمی ها برای نیمه دوم هم حفظ شد تا بیم آن بازی تلخ را با 25 اختلاف به کاوه ببازد.

در پایان بازی مقابل کاوه بنا به شرایطی که در تیم پیش آمد ایگور کواکوویچ از سمت خود برکنار شد و تیم رسما وارد حاشیه شد. مجید توفیق پدر بسکتبال ایران که تازه به ایران آمده بود هدایت بیم را به عهده گرفت.

بیمی ها بعد از استراحتی که به خاطر بازی مقابل ذوب آهن کردند(بازیکان ذوب آهن در مسابقات آسیایی جوانان بودند) به مصاف مهرام در بابل رفتند.

مجید توفیق در آن بازی با کنار گذاشتن ایمان زندی از ترکیب 12 نفره تیم و قراردادن بازیکنان بسیار جوان و کم تجربه در زمین حرص هواداران را درآورد و در یک بازی بسیار ضعیف و تحقیرآمیز بیم با اختلاف زیادی به مهرام باخت.

بعد از آن بازی هواداران به شدت مجید توفیق را مورد انتقاد قرار دادند تا او در پایات آن بازی از هدایت تیم بیم کنار گذاشته شود و تیم در اختیار رضا نوری (مدیر فنی بیم و سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان) و پرویز لحیم چی(مربی بیم) قرار بگیرد.

بعد از بازی با مهرام و با آن حاشیه ای که برای بیم به وجود آمد بیم به هیچ تیمی "نه" نمیگفت و یکی یکی بازی ها رو به حریفان خود واگذار می کرد.

شکست مقابل تیم ضعیف دانشگاه آزاد در بابل با 2  امتیاز اختلاف ، شکست مقابل پردیس متحد قزوین در قزوین و شکست مقابل ذوب آهن در اصفهان از آن جمله بود.

بیم با 5 شکست پیاپی و با روحیه ای بسیار داغون شده نیم فصل را به پایان برد.در پایان نیم فصل از 11 بازی انجام شده بیم صاحب 5 پیروزی و 6 شکست شد.

اما در پایان نیم فصل مهندس سعیدیان مدیرعامل پرتلاش و محبوب بیم تیم را رها نکرد.

کوین جمال برادلی که در 2 بازی آخر تیمش به عمد بد بازی میکرد و مسائل حاشیه ای را برای تیم بیم به وجود آورده بود با وجود بازی های خوبی که در اوایل لیگ به نمایش گذاشته بود اما به دلیل مسائل انضباطی از تیم کنار گذاشته شد.

با اخراج برادلی تیم عملا بدون بازیکن خارجی بود که مهندس سعیدیان بلافاصله و قبل از شروع نیم فصل دوم 2 بازیکن خارجی در پست های گارد راس و سنتر به خدمت گرفت.

کوین جوبیتی کانادایی که 12 سال سابقه بازی در تیم ملی کانادا را در کارنامه داشت در پست 5 به کار گرفته شد و مایکل داوسن آمریکایی هم در پست 1 جانشین برادلی شد.

در ابتدای نیم فصل دوم بیم یک مربی خوب و برجسته را از صربستان به ایران آورد تا به تیم سر و سامان دهد.

راده ووینویچ صرب که سرمربیگری تیم های ملی عمان و یمن را برعهده داشت هدایت بیم بحران زده و متلاشی را به عهده گرفت.

اما کار ارزنده دیگر مهندس سعیدیان آوردن سرجان بدنساز خوب و ارزنده تیم ملی بسکتبال ایران بود که انصافا تیم را از بی حالی و بخور و بخوابی درآورد.تیم مرده بود و در بدترین شرایط روحی به سر می برد.


X