صفحه ها
دسته
وبلاگ من در بلاگفا
عکس من
وبلاگهاي دوستان
ورودي هاي پنجره اميد
معرفي وب سايت هاي پرطرفدار
سايتهاي دوستان
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 844835
تعداد نوشته ها : 1492
تعداد نظرات : 396
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
 

ایمان امپراتور ، لنگرود را لرزاند

بیم بابل  94-68  سرگل لنگرود

در هفته دوازدهم لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور امشب تیم بسکتبال بیم در استادیوم شهید سجودی بابل موفق شد تیم بسکتبال سرگل لنگرود را با نتیجه قاطع 94 بر 68 شکست دهد.

در این دیدار ایمان زندی امپراطور بیم بابل ، واقعا امپراتور بود و موفق شد با کسب 34 امتیاز ، 4 پاس منجر به گل و 3 توپربایی شب به یادماندنی ای را برای خود و هواداران بیم به ثبت برساند.

پویا تاجیک که نیمه اول را به دلیل مصدومیت کاملا نیمکت نشین بود از اوایل کوارتر سوم و با کم شدن اختلاف به بازی آمد و بی نظیر بود.

بیم با ترکیب ویتاری مارش ، ایمان زندی ، رضا لطفی ، کمالدین گاما و موسی نبی پور وارد میدان شد. پویا تاجیک کاپیتان بیم به علت مصدومیت غایب بزرگ ابتدای بازی بود.

کوارتر اول کوارتر راحتی برای بیم بود... بیم در کوارتر اول با درخشش فوق العاده ایمان زندی که ۱۱ امتیاز بدست آورد موفق شد ۲۱ بر ۱۰ از سد حریف خود بگذرد.

لنگرود که از وجود ۲ بازیکن خارجی بهره می برد ، در ابتدا چیز خاصی از خود نشان نداد ، اما رفته رفته و از کوارتر ۲ بازی را در دست گرفت و بیم را خیلی اذیت کرد.

در کوارتر دوم اختلاف بازی بسیار کم شد و بیم تنها با ۵ امتیاز اختلاف به رختکن رفت.

در نیمه دوم بیم به روند نزولی خود ادامه داد تا آنجا که حتی با ۱ اختلاف از لنگرود عقب افتاد ، اما پویا تاجیک کاپیتان بیم که ۲۶ دقیقه بر روی نیمکت بود با آمدن به زمین علاوه بر بازی خوبش روحیه خوبی به تیم بیم داد. بیم پس از ورود پویا به بازی توانست نتیجه بازی را به سرعت برگرداند و در پایان کوارتر سوم نتیجه ۶۳-۵۶ به سود بیم بدست آمد.

پویا تاجیک در این کوارتر و در ۴:۱۸ دقیقه بازی ۴ امتیاز آورد و ۲ ریباند و ۲ پاس منجر به گل داشت.

اما در کوارتر چهارم توپ و میدان در اختیار کامل بیم بود. بیم در این کوارتر قدرت خود را به خوبی به رخ لنگرود کشاند و موفق شد این کوارتر را با نتیجه ۳۱ بر ۱۲ پیروز شود.

در کوارتر چهارم ایمان زندی یک فوق ستاره بود و تنها در این کوارتر ۱۱ امتیاز بدست آورد. ویتاری مارش هم در این کوارتر به خوبی ایمان زندی را تغذیه کرد. ۳ پاس منجر به گل و ۳ توپربایی و ۲ امتیاز حاصل کار ویتاری مارش در این کوارتر بود.

اسلمدانک زیبا و دو دست ایمان زندی که با یک بارفیکس جانانه هم همراه بود از نکات بسیار زیبای این بازی بود.

در کوارتر سوم هم رضا لطفی با اسلمدانک سبد لنگرود را نشانه رفت. در اواخر بازی محمدرضا ابراهیمی نیا بازیکن ۲۰ ساله بیم که سابقه حضور در تیم ملی جوانان را هم دارد توسط راده ووینویچ به بازی فراخوانده شد و در زمان ۱:۳۸ ابراهیمی نیا یک ریباند دفاع کرد و همان ریباند را از زمین دفاع به حمله برد و با دریبل های زیبای خود و لی آپ زیبایش ۲ امتیاز دیدنی را برای بیم کسب کرد.

بازیکنان بیم :

ایمان زندی ؛ ۳۴ امتیاز ، ۲ ریباند ، ۴ پاس منجر به گل و ۳ توپربایی

امپراطور هر کار دلش خواست کرد... به تنهایی لنگرود را از هم پاشید و طوفانی تر از همیشه کار کرد. ایمان هم اینک به جرات بهترین پست ۲ ایران است. ایمان زندی در این بازی ۶ پرتاب از ۱۲ پرتاب ۳ امتیازی خود را وارد سبد کرد تا با ۵۰٪ از پرتاب ۳ امتیازی ، ۶۰٪ از پرتاب ۲ امتیازی و ۸۰٪ از پرتاب پنالتی آماری بی نظیر را از خود به ثبت برساند.

کمالدین گاما ؛ ۱۵ امتیاز ، ۱۰ ریباند ، ۱ بلاک و ۴ پاس منجر به گل

کمال بازی به بازی بهتر می شود. سنتر ۲۰۵ سانتی متری اهل کروات بیم با بازی های بسیار خوب در دو بازی اخیر خود نشان داد قابلیت های بسیاری دارد. کمال با ویتاری و بازیکنان بیم هماهنگ شده و به همراه موسی نبی پور نوید روزهای خوشی برای پست ۵ بیم می دهد.

ویتاری مارش ؛ ۱۵ امتیاز ، ۵ ریباند ، ۴ توپربایی و ۷ پاس منجر به گل

ویتاری بیش از اینکه امتیاز بیاورد پاس گل می دهد. ویتاری مارش هنوز نتوانسته ویتاری سال ۸۳ صنام شود اما او هم بازی به بازی بهتر می شود. ۱۵ امتیاز ، ۴ توپربایی و ۷ پاس منجر به گل آمار ضعیفی نمی تواند باشد ، اما انتظارات از ویتاری مارش خیلی فراتر از این هاست. امیدواریم او در بازی های بعدی بیم این انتظارات را برآورده کند.

پویا تاجیک ؛ ۱۴ امتیاز ، ۴ ریباند و ۲ پاس منجر به گل در 11:25 دقیقه بازی

کاپیتان بیم واقعا مانند لقب خود سلطان بود و در مدت 11:25 دقیقه بازی عالی کار کرد. ۴ اقدام موفق از ۶ اقدام ۲ امتیازی و ۲ پرتاب موفق از ۳ پرتاب ۳ امتیازی یک آمار خیره کننده است. پویا تاجیک که به دلیل مصدومیت تنها ۱۱:۲۵ دقیقه از زمان بازی در کوارتر های ۳ و ۴ فرصت پیدا کرد ، نشان داد همان سلطان همیشگی بیم است.

موسی نبی پور ؛ ۱۰ امتیاز ، ۵ ریباند ، ۱ توپ ربایی و ۴ بلاک شات

بدون شک یکی از بهترین بازی های موسی نبی پور در این فصل بود. موسی در این بازی فوق العاده ظاهر شد و با توجه به زمان ۲۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه ای که در میدان بود ، کسب ۱۰ امتیاز و ۴ بلاک شات و بازی زیبایی که موسی از خود نشان داد ، نمایش قابل ملاحظه ای است.

رضا لطفی ؛ ۲ امتیاز ، ۶ ریباند ، ۱ پاس منجر به گل و ۱ بلاک شات

رضا لطفی در این بازی امتیاز زیادی بدست نیاورد ، اما ۶ ریباند در حضور موسی نبی پور و کمالدین گاما و یک اسلمدانک زیبا و یک بلاک شات بسیار زیبا ، بازی خوبی را از او نشان می دهد. البته این را هم باید در نظر داشت که بازی رضا لطفی در تیم و نقشه هایی که مربی پیاده می کند او را چندان در موقعیت کسب امتیاز قرار نمی دهد. امیدواریم رضا بازی به بازی به شرایط ایده آلش در کاوه نزدیک شود.

محمدرضا عامل خبازان ؛ ۲ امتیاز ، ۱ توپربایی و ۲ پاس منجر به گل

محمدرضا خبازان با توجه به دقایقی که در میدان بود آمار چندان بدی نداشت ولی اصلا نتوانست بازی بی نظیر خود در مشهدالرضا را تکرار کند. خبازان خیلی بهتر از این ها می تواند باشد.

محمدرضا ابراهیمی نیا ؛ ۲ امتیاز ، ۱ ریباند در ۱:۳۸ دقیقه

عضو سابق تیم ملی جوانان از اندک زمانی که به بازی آمد بهترین استفاده ممکن را برد و پس از ریباندی که زیر حلقه خودی بدست آورد ، مستقیما توپ را به سبد لنگرود رساند و با دریبل های زیبایش ۲ امتیاز را برای تیمش کسب کرد تا نشان دهد می تواند در بسیاری از لحظات برای تیمش موثر باشد.

کوارتر اول :       بیـــم بابل  ۲۱-۱۰  سرگل لنگرود
کوارتر دوم :      بیـــم بابل  ۲۶-۳۲  سرگل لنگرود

کوارتر سوم :    بیـــم بابل  ۱۶-۱۴  سرگل لنگرود
کوارتر چهارم :  بیـــم بابل  ۳۱-۱۲  سرگل لنگرود

 

نتایج به دست آمده در 6 دیدار برگزار شده امشب به این شرح است:

* دانشگاه آزاد تهران 81 - آرارات تهران 65
* ذوب آهن اصفهان 67 - مهرام تهران 65
* لوله a.s شیراز 93 - پتروشیمی بندرامام 98
* شهرداری گرگان 89 - هیئت بسکتبال خراسان رضوی 78
* تراکتورسازی کردستان 78- هیئت بسکتبال شهرکرد 86
* بیم بابل 94 - هیئت بسکتبال لنگرود 68


X