بالا بردن صدا بدون نرم افزار و تغییرات سخت افزاری
گوشی های سری N نوکیا شامل N80,N70,N73 و... از گوشی های پرطرفدار حال حاضر بازار هستند. این گوشی ها نسبت به گوشی های سری 60 کلأ دارای ویژگی های بارزتری هستند ، یکی از این ویژگی قابلیت صدای بالاتر هنگام پخش فایلهای صوتی است. اما در سیستم عامل این گوشی ها ابزار دیگری نیز نهفته است که به شکل پیش فرض فعال نیست ، در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید با اندکی افت کیفیت صدای گوشی سری N خود را تا حد زیادی افزایش دهید.
 
برای این کار ابتدا باید یکی از آهنگ های گوشی (غیر از زنگهای پیش فرض) را به طریق زیر اجرا کنید:
 
از طریق منوی گوشی به Gallery بروید. سپس All Files را انتخاب کنید. (فارسی موبایل) حالا یکی از آهنگ های موجود را اجرا نمایید. همان طور که آهنگ در حال پخش است ، Options و سپس Equaliser را انتخاب کنید. اکنون از میان گزینه های موجود یکی را به دلخواه (مثلأ Rock یا Bass) را به وسیله دکمه وسط انتخاب نمایید. اکنون دکمه Edit را بزنید. در صفحه جدید که مربوط به تنظیم Equaliser است ، تمامی Level ها را به بالاترین حد ممکن ببرید. اکنون در صورتی که دکمه Back را بزنید خواهید دید که صدای آهنگ بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.
 
البته مقداری افت کیفیت صدا خواهید داشت ، اما با اندکی ایجاد توازن در Level ها میتوانید کیفیت و صدا را متوازن کنید.
 
به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر آهنگ ها را از طریق File Manager گوشی اجرا کنید این عمل میسر نمیشود زیرا در این حالت هنگامی که Options در Music player گوشی را انتخاب میکنید گزینه Equaliser وجود ندارد.
 مخفی سازی فایل ها 
در این بخش قصد دارم مخفی سازی عکس، ویدئو،آهنگ و هر چیز دیگه ای رو تو گالری می بینید رو یاد بدم. نرم افزارهای زیادی برای این کار وجود داره ولی به من قول بدید سوءاستفاده نکنید اگه شما سری N دارید بدون هیچ نرم افزاری می توانید این کار را انجام بدید به فایل منیجر بروید دنبال پوشه یOthers و یا مشابه آن بگردید سپس یک پوشهی جدید با نام Contacts ایجاد کنید حالا وارد پوشه شوید و این کار را دوباره انجام دهید نام پوشه زا R.O.C.K.Y و یا هر چیز دیگری که می خواهید بگذارید حالا فایلی را که می خواهید در گالری نمایش داده نشود به این پوشه منتقلکنید کار تمام است به گالری بروید و ببینید می توانید فایل مورد نظر را پیدا کنید اگر پیدا کردید کلمه Contacts را بررسی کنید تا غلط املایی نداشته باشد
باز هم می گویم قول بدهید سوءاستفاده نکنید
اگر شما هم ترفندی برای سری ان نوکیا بلدید با یک نظر این بحث را کامل تر کنید دسته ها : آموزش
شنبه هشتم 1 1388
X