اگه با اینترنت زیاد سر و کار دارید و احساس می کنید طرز قرار گرفتن بدنتان خوب نیست این کار ها را انجام دهید 

1- بشین پاشوی مجازی

چه کسی گفته که موقع آنلاین بودن، مجبورید حتما بنشینید؟! چند لحظه صندلی را از زیرتان بردارید و در عوض همزمانی که سعی دارید، پست وبلاگتان را بنویسید، کامنت میگذارید و یا وبگردی می کنید، بشین پاشو انجام دهید.

۲- بروزرسانی فید/وبلاگ

همینطور که پشت میزتان نشسته اید، زانوها را صاف کنید و پاهایتان را بالا بیاورید. اینکار را زمانی انجام بدهید، که در فید ریدرتان مشاهده می کنید که وبلاگهای مورد علاقه تان آپدیت شده اند.

۳- ۱۰ دقیقه تحرک! تنفس#۱

یکی در میان درجا و به طور آهسته بدوید و یا پرش انجام بدید. هر کدام از این دو کار را یک دقیقه انجام دهید و ۵ بار تکرار کنید.

۴- به مدت زمان یک توئیت حبس کنید

برای ۳۰ ثانیه نفس را حبس و شکمتان را سفت کنید و سپس آزاد کنید. میتوانید در حال نوشتن یک توئیت اینکار را انجام دهید یا همین کار را توئیت کنید.

۵- فشرده سازی اجتماعی

به اندازه ۳۰ ثانیه ماهیچه های نشمین گاه تان را سفت و سپس آزاد کنید. (تا اینجا که اجتماعی نبود درسته؟) میتوانید زمانی که وارد استامبل شدید، یا در دیگ فعالیتی انجام دادید و یا دوستی را در فیس بوک دیدید، اینکار را تکرار کنید!

۶- ۱۰ دقیقه تحرک! تنفس # ۲

یک چارپایه پله دار تاشو تهیه کنید و از آن بالا و پائین بروید (یک یک پله پیدا کنید و روی آن بالا و پائین بروید)

۷- شیب اینباکس

درحالیکه پاها روی زمین و یا کف هموار قرار دارد، پاشنه ها را بالا و سپس پائین ببرید مطمئن شوید که تحرک ماهیچه ساق پا را حس کرده اید. این حرکت را وقتی ایمیل هایتان را چک می کنید، انجام دهید.

۸- ۱۰ دقیقه تحرک! تنفس # ۳

اطراف خانه تان پیاده روی سریع انجام دهید. اگه میخواهید از اینکار فایده بیشتری ببرید، وزنه های مناسبی را در دست بگیرید و همزمان وزنه بزنید.

۹- استراحت بلاگر

یک دقیقه چشمانتان را ببندید و روی صدای تنفستان تمرکز کنید. تا ۱۰ بشمارید و آرام آرام از طریق بینی نفس بکشید. به افکار مثبت بیندیشید. حالا طی ۱۰ شماره، نفستان را از طریق دهان بیرون بدهید. وقتی نفس را بیرون می دهید، بدنتان را آزاد کنید به عبارتی ماهیچه هایتان را شل کنید. این کار را چند بار تکرار کنید.

۱۰- کشش خروج

اگر به مدت زمان طولانی پشت کامپیوتر بنشینید، گردن و کتف هایتان تا حدی سفت خواهند شد. پس در طول روز با روشهای زیر از خشکی آنها جلوگیری کنید:

جلوگیری از افتادگی کتف: با قرار دادن سر در امتداد قفسه سینه، شانه هایتان را بالا و پائین ببرید.

جلوگیری از خشکی گردن: حالا شانه هایتان را شل کنید و اجازه دهید سرتان به راست و یا چپ بچرخد. به آهستگی سرتان را در یک دایره فرضی بچرخانید. این کار را ۵ بار تکرار کنید.


يکشنبه دوم 1 1388
X