ماجرا از این قرار است که دو نفر با هم نشسته بودند و داشتند به سلامتی یکدیگر نوشیدنی نوش جان می کردند، یکی که زیادی نوش جان کرده بوده است دستش می خورد و لیوان نوشیدنیش خالی می شود روی iPhone عزیز تر از جان نفر دوم، و نفر دوم هم حال و هوای دلستر غیر اسلامی از سرش می پرد و سری گوشی را بر می دارد و خشک می کند، تا اینجا برای گوشی اتفاقی نمی افتد و گوشی در سلامت کامل بوده است ولی فردا صبحش که از خواب پا می شود می بینید ای دل غافل LCD گوشی حاوی تعدادی پیکسل مرده یا به قولی دیگر حاوی چند لخته پیکسل است.

این بنده ی خدا خودش در وبلاگش می گوید:

  اول تصمیم گرفتم قید این iPhone را بزنم و یک iPhone 3G بگیرم ولی وقتی در منطقه یی که من زندگی میکنم هیچ سرویس دهنده یی سرویس 3G ارائه نمی کند پرداختن این هزینه ی اضافی چندان منطقی نبود. پس مصمم شدم LCD گوشی را عوض کنم ولی هم LCD گران بود هم با توجه به پیچیدگی ساختاری iPhone تعویضش به نظر کار چندان راحتی نمی آند لذا دست به دامن اینترنت شدم و راه حل نرم افزاری مثل Pixelmetrist را امتحان کردم که هیچکدام موثر نبودند.

  و سر انجام چون می گویند جوینده یابنده است متوجه شدم یک راه حل این است که بخشی که پیکسل ها لخته شده اند را به صورت موضعی ماساژ دهم!

کاری که در ادامه انجام شده است این بوده که هر روز با یک ماژیک مارکر محل هایی را که دارای لخته ی پیکسل بوده اند را ماساژ میداده است شیوه ی ماساژ هم از این قرار بوده که با ماژیک از پائین به سمت بالای LCD در محل لخته ها فشار وارد می کرده است در حدی که رنگ LCD زیر ماژیک تا حدودی محو می شده ولی این فشار سبب شکستن آن نمی شده است، به نظر می رسد با هر ماساژ لخته ها یک پیکسل بالا می رفتند و برخی از آنها ظرف چند روز قرمز بعد خاکستری و سرانجام محو شده اند و مقدار ناچیز باقی مانده هم در محلی از LCD قرار گرفته که چندان مزاحم نیست.

و نهایتا وضعیت LCD از آنچه که در تصویر بالا مشاهده کردید به شکل زیر درآمده است. بنابراین از این به بعد هر نوع نوشیدنی روی گوشی ریختید و با این مشکل مواجه شدید بد نیست قبل از اینکه سراغ تعمیرکار یا گزینه های دیگر بروید اول این روش را یک امتحانی بکنید.


دسته ها : آموزش
يکشنبه دوم 1 1388
X