دسته
فیدها
آدرس جديد نويد رهايي در تبيان
لینک ها
صوت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 320351
تعداد نوشته ها : 886
تعداد نظرات : 13
Rss
طراح قالب
GraphistThem226

اين اموال در واقع نتيجه خون هزاران انسان بي گناهي است كه چه در ايران و چه در عراق توسط سازمان بر زمين ريخته شده است

 ... شوراي ملي مقاومت سازمان مجاهدين با انتشار بيانيه اي در اعتراض به عدم تحويل اموال منقول قرارگاه اشرف همچنين اعتراض به نقض تعهدات نماينده سازمان ملل، دولت عراق در خصوص به رسميت شناختن مالكيت سازمان بر اموال و تعهد به فروش استرداد پول آنها به سازمان اقدام به فراخوان داده است. در اين بيانيه ليست مبسوطي از دارايي هاي منقول سازمان در اشرف و همچنين محاسبه دارايي هاي غير منقول شامل زيرساخت ها و تأسيسات و احداث ساختمان و ساير تأسيسات رفاهي، تفريحي، و … مختلف ارائه شده است. ارزيابي و محاسبه سازمان از دارايي هاي غير منقول خود آنگونه كه در بيانيه تصريح شده است، مشتمل بر ۵۰۰ ميليون دلار برآورد شده است. بيانيه سازمان در اين خصوص آورده است ...

 بهار ايراني، مجاهدين دبليو اس، بيست و پنجم آوريل 2012

شوراي ملي مقاومت سازمان مجاهدين با انتشار بيانيه اي در اعتراض به عدم تحويل اموال منقول قرارگاه اشرف همچنين اعتراض به نقض تعهدات نماينده سازمان ملل، دولت عراق در خصوص به رسميت شناختن مالكيت سازمان بر اموال و تعهد به فروش استرداد پول آنها به سازمان اقدام به فراخوان داده است. در اين بيانيه ليست مبسوطي از دارايي هاي منقول سازمان در اشرف و همچنين محاسبه دارايي هاي غير منقول شامل زيرساخت ها و تأسيسات و احداث ساختمان و ساير تأسيسات رفاهي، تفريحي، و … مختلف ارائه شده است. ارزيابي و محاسبه سازمان از دارايي هاي غير منقول خود آنگونه كه در بيانيه تصريح شده است، مشتمل بر ۵۰۰ ميليون دلار برآورد شده است. بيانيه سازمان در اين خصوص آورده است :

 “قيمت مالكيتهاي غيرمنقول در اشرف اكنون ۵۰۰ ميليون دلار ارزيابي مي شود كه شامل زيرساختها، تأسيسات، ساختمانها، جاده كشي و سيستمهاي آب و برق و فاضلاب است.”

 اين برآورد در كنار دارايي هاي منقول سازمان كه مشروح آن در همين بيانيه ليست شده از اين قرار است :

 خودروها و انواع ماشين آلات (۱۲۰۰ دستگاه)، ژنراتورها و تجهيزات توليدبرق (۷۰۰ قطعه دستگاه)

چاپخانه و پرينتر و دستگاههاي تكثير (۳۰۰ فقره)

دستگاهها و تجهيزات درماني (۳۰۰ فقره)

دستگاهها و تجهيزات صنعتي و توليدي(بيش از ۴۰۰ فقره)

دستگاهها و وسائل خانگي ۴۰۰۰۰ فقره)

دستگاهها و وسايل آشپزخانه (۶۰۰ قطعه و دستگاه)

دستگاههاي سرمايشي و گرمايشي (۱۰۰۰۰ فقره)

دستگاهها و تجهيزات صوت و تصوير (۳۰۰۰ قطعه و دستگاه)

دستگاهها و تجهيزات ارتباطات تلفني (۲۰۰ فقره)

بنگال و كانتينر (۵۰۰ عدد)

دستگاهها و الزامات آبرساني (۲۰۰۰ فقره)

تجهيزات دفاع مدني (۳۰۰۰ قطعه)

در همين رابطه و در بخش ديگري در خصوص احياي قرارگاه اشرف از بيابان لم يزرع به يك شهر مدرن و صاحب امكانات زير آمده است :

 ” ساكنان اشرف طي ۲۶سال اشرف را از يك بيابان خشك، به يك شهر مدرن با ايستگاه برق و شبكه برق رساني، دو ايستگاه پمپاژ آب از رودخانه و سيستم هاي تصفيه آب و آبرساني، خيابان كشي، دانشگاه، كتابخانه، موزه، بيمارستان، گورستان، مسجد، پارك، درياچه، مزارع، كارگاههاي صنعتي، تأسيسات ورزشي وتفريحي و پناهگاههاي زير زميني در برابر بمبارانها و حملات مكرر رژيم ايران با موشكهاي اسكاد B تبديل كردند. در اين شهر صدها ساختمان و سالن اجتماعات با صدهاهزار متر مربع زير بنا و نزديك به ۱۰۰ كيلومتر راه و خيابان آسفالته وجود دارد.”

 صرفنظر از صحت و سقم اين آمار و ارقام و محاسبات مالي، به هر حال اين سؤال به عنوان پيش فرض روي ميز سازمان قرار مي گيرد كه اين حجم از دارايي هاي ادعايي از چه طريق و از چه منابعي تأمين شده است. اين ارقام البته سواي اينكه بخش اعظمي از اموال منقول سازمان كه شامل اداوت جنگي از جمله تانك ها و خودروهاي نظامي و سلاح هاي سبك و سنگين مي شود، پيشتر توسط نيروهاي ائتلاف و آمريكا مصادره و متأسفانه نابوده شده است. جمع اين اموال به هر حال نيازمند يك كار كارشناسانه و جدي است. منهاي اين آمار و ارقام و موجودي ها بديهي است در اشرف تجهيزات و وسايل ديگري وجود دارد كه سازمان به دلايل كاملا امنيتي و غيره از طرح و ادعا درباره آنها خودداري مي كند. اين موارد آنگونه كه بعضا مورد تأكيد برخي اعضاي فراري از اشرف قرار گرفته به مرور نابود و محو شده اند. با اين حساب بطور واقعي نمي توان به رقم واقعي ارزش اموال منقول و غير منقول در اشرف پي برد. هر چند با همين ارقامي كه سازمان مي دهد جا براي طرح بسياري سؤالات درباره منابع اصلي آنها به قوت خود باقي است. اين ارقام را بايد با ارقام ساير هزينه هاي جاري، موضوعي، موردي، و … جمع كرد تا ببينيم حجم واقعي درآمدها و مخارج سازمان و از جمله هزينه هايي كه صرف مخارج يوميه و همچنين تلويزيون مجاهدين ميشود در نهايت چقدر است. در اين صورت بديهي است اولين سؤال اين خواهد بود كه منابع اين حجم پول مصروف شده و نشده كه في الحال هزينه برگزاري كنفرانس ها و همايش ها و هزينه تردد و اياب و ذهاب و … حاميان و سياه لشكرهاي سازمان در اروپا را شامل مي شود، از چه منابعي تهيه و تغذيه مي شود. در اينكه به هر حال بخشي از ارزش اشرف همانگونه كه در بيانيه مورد تأكيد قرار گرفته محصول استثمار جسمي اعضاي سازمان است شكي نيست، اما بايد اذعان كرد بخش عمده ارزش اشرف به همان امكانات مورد اشاره مرتبط مي شود. براستي صاحبان اصلي اين اموال چه كساني هستند؟ اين سؤالي است كه در تمامي موارد مربوط به دارايي هاي نقدي و غير نقدي و … سازمان مربوط و مطرح است. يا حداقل در خصوص اموال و دارايي هايي كه سازمان در عراق و مشخصا در قرارگاه اشرف مدعي آن است، جدي تر مطرح مي شود.

 براي اثبات اين ادعا شايسته است هيئتي جهت تحقيق منابع سازمان تشكيل شود. وظيفه اين هيئت بايد بررسي منابع مالي سازمان و حداقل در طي سه دهه اقامت در قرارگاه اشرف باشد. آنچه مسلم اينكه پيشتر به اندازه لازم و اقناع كننده اي افشاگري هاي لازم در راستاي اعطاي كمك هاي بلاعوض صدام و البته از جيب مردم محروم عراق و توسط بالاترين مقامات ارتش و سرويس هاي استخبارات عراق صورت گرفته است. بعلاوه تصاوير مستند از حمل دينارهاي عراقي كه با كاميون به سمت قرارگاه اشرف بارگيري مي شوند، همچنين ساخت دهها مقر اقامت براي مسعود رجوي در شهرهاي بزرگ عراق از جمله بغداد و … اهداء ادوات نظامي و .. وسايل لوكس و قيمتي مربوط به مقرهاي رجوي، امكانات امنيتي و هزينه هاي مربوط به آن، و دهها موضوع و موارد نامكشوف و پنهاني ديگر از موارد و موضوعاتي هستند كه به نظر مي رسد هرگونه بي تفاوتي و مسامحه در قبال چند و چون و كم و كيف آنها بر نقض حقوق ملت عراق توسط همزمان صدام و سازمان دلالت دارد.

 اما فارغ از اين ضرورت ها آنچه حائز اهميت نشان مي دهد موضع طلبكارانه سازمان در قبال چپاول اموال ملت عراق و مطالبات غير قانوني آنها است. به نظر مي رسد اين ميزان وقاحت و حالت تهاجمي سازمان در رابطه با اموال اشرف حاكي از اولويت بندي است كه مقامات عراقي و در راستاي ضرورت و اولويت خارج كردن سازمان از عراق بخرج مي دهند. همچنانكه مسكوت گذاشتن حكم جلب ۶۰ تن از اعضاي سازمان توسط قوه قضائيه عراق كه تمامي پروسه هاي قانوني و قضايي آن طي شده و تا مرحله صدور حكم جلب و دستگيري هم پيش رفته، ظاهرا در چنين مرحله اي مي رود تا با انفعال و بي تفاوتي مقامات مسئول عراقي به فراموشي سپرده شود. اين درست كه در حال حاضر ضرورت اخراج مجاهدين از عراق همه چيز را و حتي جنايات و چپاول اموال و پول هاي مردم عراق را تحت الشعاع قرار داده است، اما نبايد از نظر دور داشت اين موضع انفعالي پيش از اينكه به تسريع امر خروج و جابجايي سازمان منتهي شود، سازمان را در موضع طلبكاري قرار خواهد داد. والا چه كسي است كه نداند اشرف با هر عنوان و صفت و وضعيتي كه در حال حاضر دارد و پيش از اينكه محصول استثمار جسمي اعضاي سازمان باشد، به دينارها و پول هاي بي حساب و كتابي وابسته بوده و هست كه صدام در ازاي خيانت و جنايت هاي اعمال شده بر مردم ايران و بعضا ملت عراق دريافت كرده است. اين اموال در واقع نتيجه خون هزاران انسان بي گناهي است كه چه در ايران و چه در عراق توسط سازمان بر زمين ريخته شده است.

 

اينكه حالا سازمان از موضع بالا و دست پيش ادعاي مالكيت بر اين اموال و مطالبه وجوه نقدي آن را داشته باشد، از آن دست ادعاهايي است كه هر اندازه بي تفاوتي و انفعال در قبال آن سازمان را گام به گام به سمت سرقت تمام و كمال آنها تشويق خواهد كرد. اينكه سازمان در همين بيانيه ادعا مي كند فاكتور خريد اموال منقول موجود در اشرف را تحويل مقامات سازمان ملل نموده بسيار جاي تأمل دارد. در واقع چيزي كه مي تواند ثابت كند صاحب يا صاحبان اصلي اين اموال چه كساني هستند نه سندسازي ها و فاكتور سازي هاي سازمان كه پاسخ سرراست و بي واسطه به اين سؤال است كه پول خريد اين اموال از كجا تأمين شده است؟ اين اموال ادعايي چه رابطه اي با كاميون هاي مملو از ديناري دارد كه به استناد تصاوير از طريق صدام در اختيار سازمان قرار گرفته است. اگر قرار است به صرف بيرون كردن سازمان از عراق دهها سؤال مالي و سياسي و پرونده هاي جنايي و جرائم سازمان در عراق مسكوت گذاشته مانده و به بوته فراموشي سپرده شود، بي شك مردم عراق و كساني كه جان و مال شان در طي سه دهه حضور سازمان در عراق به يغما و به قتل رسيده است، از اين بذل و بخشش كه مصداق خرج كه از كيسه ميهمان بود … است، هرگز نه خواهند بخشيد و نه كساني را كه به دلايل سياسي و غيره چشم بر ستم سه دهه مجاهدين بر مردم عراق بسته خواهند گذشت. نبايد تسليم شدن سازمان به خروج از عراق را بهانه و بهاي فراموش كردن سؤالات اساسي در خصوص غارت و تصاحب و روابط سياسي و نظامي سازمان با صدام نمود. سؤال اساسي براي مقامات عراقي، نماينده سازمان ملل و نهادهاي بين المللي بايد اين باشد كه صاحبان واقعي و اصلي اموال قرارگاه اشرف چه كساني هستند؟ بايد اين سؤال و پيش از اينكه تصميمي از جانب هر مقامي درباره اموال منقول و غير منقول قرارگاه اشرف گرفته شود، مطرح و پاسخ داده شود.

 -----


شنبه 9 2 1391 22:38
X