دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 10512
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
چشمه در سرداب حضرت عباس ابوالفضل

شيخ عباس ۷۴ ساله، كه ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده، در مورد جريان آب دور قبر علمدار كربلا توضيحاتي داده است .

وي گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت كه از ۴۰۰ سال قبل كه آب لوله‌كشي نبود اين آب مرتب مي‌جوشيد و از يك طرف وارد و از طرف ديگر خارج مي‌شد كه مزه و طعم آن آب از بهترين آب معدني امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم مي‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرك استفاده مي‌كردند كه آب در تابستان خنك و در زمستان گرم بود.

اما يك فرد از خدا بي‌خبر آمد به بهانه اينكه تَرَكي در ديوار حرم اباالفضل پيدا شده گفت، مي‌خواهم آزمايش كنم اين آب از كجا مي‌آيد و بعد آن دو چشم را كور كرد و هر چه تلاش كردند، آن دو چشمه احيا نشد.

اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسيد و آن آب چشم‌هاي كور شده را شفا مي‌داد .

از ۵۰ سال قبل تا كنون اين آب در يك سطح ثابت مانده و نه كم و نه زياد مي‌شود.

وي ادامه داد: شما به خوبي مي‌دانيد اگر آب به مدت ۱۰ روز در يك جا بماند گنديده مي‌شود، اما اين آب با وجود اينكه در ورودي آن بسته شده مانند گلاب مي‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسيار تازه و معطر مانده است.

وي افزود: هم اكنون در بخش درب صاحب‌الزمان مرقد مطهر اباالفضل پنجره كوچكي قرار دارد كه وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه كنيد از آن مرتب بوي گلاب مي‌ايد و اين همان آبي است كه متأسفانه خادمان كنوني در ورودي آن را و راه رسيدگي به سرداب را به روي زوار بسته‌اند.(پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت)

اين آب چند ويژگي دارد. اول اينكه اگرچه راكد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گنديده نشده است.

ويژگي دوم آن كه سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از ديواره دور قبر به داخل نفوذ نمي‌كند.

 

 

دسته ها :
1:11
تاييد شده
با توجه به نشانه ها: ظهور امام زمان(عجل) بسيار نزديك است

                                      

 

ـ بشارت آيه الله العظمي بهجت : اشاره مستقيم و بشارت صريح آيه الله العظمي بهجت در جمعي در مورد نزديكي ظهور امام زمان (عج) كه فرمودند : “ تا كنون به جوانان بشارت مي داديد كه منتظر باشيد ظهور مولايتان را خواهيد ديد اينك ( ظهور آنقدر نزديك شده است كه ) به سالخوردگان و پيران هم بشارت دهيد كه ظهور را خواهيد ديد . ” بسياري از منتظران و شيفتگان ولي عصر (عج) را سرشار از شور و شوق ظهور نموده است و براي آنها دليلي محكم و برهاني قاطع در يقين به نزديكي ظهور ايجاد كرده است .


ـ امير عبدالله در عربستان : يكي ديگر از نشانه هاي ظهور قتل فرمانرواي عربستان بنام عبدالله مي باشد كه در ماه ذي الحجه روي خواهد داد . امام صادق در اين زمينه مي فرمايد : هركس براي من مرگ عبدالله را تضمين كند من ظهور قائم را براي او تضمين مي كنم … همچنين از آن حضرت روايت شده است كه : زمانيكه مردم در سرزمين عربستان در حال وقوف مي باشند سواري با شتر سبك سير به آنجا وارد مي شود و مرگ خليفه را خبر مي دهد و با مرگ او فرج آل محمد و گشايش كار تمام مردم فرا مي رسد . بحار ۵۲ ص ۲۱۰ و ۲۴۰

سفياني در آستانه كودتا : امام محمد باقر (ع) : سفياني و حضرت قائم در يك سال قيام مي كنند . ( بحارالانوار ج ۵۲ ص ۲۴۰) يكي از علامات حتميه ظهور قيام فردي به نام سفياني كه همزمان با سيد خراساني در ماه رجب در سوريه كودتا نموده و چند كشور همسايه را فتح و سپس به سمت عراق پيشروي مي نمايد و لشگري براي دستگيري امام زمان (عج) به سوي مكه روانه مي سازد كه اين لشگر در بين مكه و مدينه به زمين فرو مي روند و نابود مي شوند و … تعدادي از بزرگان در سوريه سفياني را ديده و ( با همان ) اوصافي كه در روايات ذكر شده است او را شناخته اند كه با برخي مانند عالم فاضل و متعبد استاد بهلول مصاحبه شده و شرح ديدار به صورت مكتوب و نوار ويدئويي مستند و مكتوب موجود است ( كتاب آيا ظهور نزديك است؟ و نوار ويدئويي در واحد فرهنگي گل ياس) و برخي ديدارها مانند ديدار امام موسي صدر و شهيد چمران نقلي و غير مستند مي باشد . در ديدار استاد بهلول كه حدودا ۱۰ سال پيش انجام گرفته است سفياني با همان ظاهر كريه كه در روايات ذكر شده و جزء فرماندهان ارتش سوريه و فردي جاه طلب و ميانسال ذكر گرديده است … با شدت گرفتن فتنه ها و درگيري ها در منطقه خاور ميانه و عراق و لبنان و فلسطين و تحت فشار بودن يهوديان غاصب هر لحظه براي كودتاي سفياني كه به نفع صهيونيستها و عليه كشورهاي مسلمان صورت مي گيرد شرايط فراهم تر مي گردد.


ـ آغاز مرحله اي كه در آن عراق كانون تحولات است : سرزمين عراق در عصر ظهور بر طبق روايات معتبر كانون تحولات بسيار مهمي است و منشا معبر و محل برخورد اكثر قيامهاي دوران ظهور است . شيصباني حاكم ستمگر عراق ( صدام ) در نزديكي ظهور از اين مكان جنگ را آغاز مي كند . سفياني بعد از كودتا در سوريه سرزمين عراق را فتح مي كند . سيد خراساني بعد از قيام به سوي عراق حركت مي كند و امام زمان (عج ) نيز بعد از قيام در مكه به سمت عراق پيش مي رود و سرانجام پس از پيروزي نهايي مركز حكومت خود را در كوفه قرار مي دهد . در شرايط فعلي نيز لحظه به لحظه عراق به سمت تحولات عظيم و مهم پيش مي رود و آنگونه كه از روايات ذكر شده است در حال تبديل شدن به مركز تحولات جهاني در عصر ظهور مي باشد . امام علي در مورد تحولات و فتح عراق در زمان ظهور مي فرمايد : … قلعه ها را بگشايند عراق را فتح كنند هر اختلافي را با خونريزي پاسخ گويند در چنين زماني ظهور صاحب الزمان (عج) را انتظار كشيد … حوادث جانكاه و كمرشكني روي دهد شكافنده ها ( موشك ها ) بشكافند تيزپروازان( هواپيماها) به پرواز درآيند … عراق را فتح كنند هر اختلافي را با خونريزي پاسخ گويند ( بشاره الاسلام ص۷۴) حضرت در اشاره به خروج سفياني در نهج البلاغه مي فرمايند:  گويا او را مي بينم كه در شام فرياد برداشته و با پرچم هايش در حول و حوش كوفه مي گردد و به اهل كوفه همچون شتر سركش رو مي آورد زمين را از سرهاي بريده فرش مي كند دهانش گشوده قدمش در زمين سنگين جولانش گسترده و هيبتش عظيم است. به خدا قسم شما را در اين طرف و آن طرف زمين پراكنده مي كند تا از شما جز به مانند باقي مانده سرمه در چشم باقي نماند اين برنامه ادامه دارد تا عرب بر سر عقل آيد (نهج البلاغه خطبه ۱۳۸) در نامه امام زمان به شيخ مفيد (ره ):…گروههايي منحرف از اسلام بر عراق تسلط يابند و با كردارهاي زشت خود موجب كمبود ارزاق (محاصره اقتصادي) در عراق مي شوند.سپس با هلاكت طاغوتي از طواغيت(صدام)اين فاجعه بر طرف مي شود… (بحارالانوار ج ۵۳ ص ۱۷۵) اوضاع فعلي عراق نشان مي دهد كه ما چقدر به ظهور نزديك شده ايم.


ـ فراگير شدن فساد و فحشا و ظلم : يكي ديگر از نشانه هايي كه براي ظهور در روايات ذكر گرديده است فراگير شدن انواع فساد و فحشا در جوامع انساني مي باشد كه در روايات بعنوان علائم غير حتميه وارد شده است . رواج انواع فساد جنسي(زنا، همجنسگرايي،برهنگي و …) فساد اقتصادي (ربا،رشوه،گرانفروشي و…) فساد حكومتي(وضعيت فعلي حكومت در تمام جهان) فساد اجتماعي ( فروپاشي بنيان خانواده ها ، اعتياد و ناهنجاري هاي اجتماعي و …) در اوضاع كنوني دقيقا منطبق بر فرمايشات روايات و احاديث عصر ظهور مي باشد . پوشش ۳۵۰ كانال فاسد ماهواره كه اكثر آنها زشت ترين و فجيع ترين صحنه ها را به راحتي نمايش مي دهند و تمام اقشار بخصوص جوانان و نوجوانان را در سراسر جهان تحت تاثير خود دارند و سايتهاي مبتذل اينترنت و سي دي ها و فيلمهاي مبتذل و فجيع كه در سراسر جهان فراگير شده اند ( حتي در ايران ) و …


و ساير نشانه ها به اجمال : به بن بست رسيدن تمام نظريه ها براي سعادت انسان ، رويكرد جهان به معنويت ، شدت يافتن بلاها ، فتنه ها و مشكلات ، شدت يافتن دو جريان حق و باطل، شدت يافتن انتظار در اديان مختلف و فراگير شدن نام و ياد مهدي (فراگير شدن دعاي ندبه در سراسر كشور و در هر كوي و برزن ، اقبال و روي آوردن عموم مردم علي الخصوص جوانان به اماكن متبرك به نام امام زمان (عج) خصوصا جمكران بعنوان پايگاه اصلي منتظران و عاشقان ، بحث روز شدن مساله ظهور و امام زمان (عج) در بين مردم ،افزايش قابل توجه رويكرد به مساله مهدويت و ظهور در بين مطبوعات ، صدا و سيما ، سخنراني ها و … و اقبال به اين مساله در حوزه و دانشگاه و در بين فرهيختگان و نخبگان) و ……….

 

 

                                   

دسته ها :
1:3
 

 

متن نوحه با ترجمه:
اي ز صولت لا فتي الا علي در شأن تو؛ (خطاب به حضرت زينب كبري است سلام الله عليها و روحي فداها)

مي‎برد شمر از سرت معجر، فكيف تصبحون؟ (معجر=روسري، فكيف تصبحون= شما را چه پيش خواهد آمد)

آل بو سفيان به عزت، في بيوت آمنين؛ (در خانه‎هايشان در امنيت به سر مي‎برند)

آل ما دور از وطن، يا ليت قومي يعلمون؛ (كاش اين قوم مي‎دانستند)

انعم الله علينا برسول مدني؛ (خداوند به واسطه رسولي مدني بر ما نعمت روا داشته)

هو جدي، و ابي و واسط الكون علي؛ (كه آن پيغمبر جد من است. و علي پدر من واسطه عالم است)

خيرة الله من الخلق أبي؛ (پدرم علي بهترين خلق خداوند...)

بعد جدي، فأنا ابن الخيرتين؛ (... پس از پيغمبر است. و من فرزند دو برگزيده)

فضة قد خلصت من ذهب؛ (من نقره‎اي هستم كه از طلا بيرون آمده است)

فأنا الفضه و ابن الذهبين؛ (پس من نقره‎ام و فرزند دو طلا "حضرت رسول اكرم و امام علي عليهماالسلام")

ذهب ٌمن ذهب ٍ في ذهب ٍ ؛ (طلايي از طلا و در طلا)

و لجينٌ في لجين ٍ في لجين ٍ ؛ (و نقره‎اي در نقره اندر نقره)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

لم يا قوم تريدون ببغي و فساد؟؛ (اي قوم چرا خواستار بغي و فساد هستيد؟)

لم تسعون بقتلي بلجاج و عناد؟ (و چرا از روي اصرار و دشمني سعي در قتل من داريد؟)

ليس والله سوانا خلف بعد النبي؛ (قسم به خداوند كه جز ما كسي جانشين و باقيمانده پيغمبر نيست)

فرض الله علي طاعتنا كل عباد؛ (و خداوند اطاعت كردن از ما را بر همه بندگان واجب نموده)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

عجبا وا عجبا امت كفار كه يك سر

چشم پوشيده ز حق نمك آل پيمبر

و ستجزون من الله اذا قام قيامة؛ (و به زودي حين قيام قيامت، جزاي خود را از طرف خداوند خواهيد ديد)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

عجبا وا عجبا امت كفار كه يك سر

چشم پوشيده ز حق نمك آل پيمبر

همه در ريختن خون من آن بي كس و ياور

شده آماده و بگرفته به كف نيزه و خنجر

و ستجزون من الله اذا قام قيامة؛ (و به زودي حين قيام قيامت، جزاي خود را از طرف خداوند خواهيد ديد)

لم يا قوم تريدون ببغي و فساد؟؛ (اي قوم چرا خواستار بغي و فساد هستيد؟)

لم تسعون بقتلي بلجاج و عناد؟؛ (و چرا از روي اصرار و دشمني سعي در قتل من داريد؟)

ليس والله سوأنا خلف بعد النبي؛ (قسم به خداوند كه جز ما كسي جانشين و باقيمانده پيغمبر نيست)

فرض الله علي طاعتنا كل عباد؛ (و خداوند اطاعت كردن از ما را بر همه بندگان واجب نموده)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

من له جد كجدي في الوري؛ (چه كسي در عالم، پدربزرگي مانند پدربزرگ من دارد؟)

او كشيخي؟ فأنا ابن العلمين؛ (يا پدري چون پدر من دارد؟ پس من فرزند دو زعيم و سالار هستم)

فاطمه الزهرا امي، و ابي؛ (فاطمه زهرا مادرم هست و پدرم كسي است كه...)

قاصم الكفر ببدر و حنين؛ (... كمر كفر را در بدر و حنين شكست)

عبدالله غلاما يافعا؛ (و پدرم - علي- در حالي كه نوجواني بود خداوند را پرستش مي‎كرد)

و قريش يعبدون الوثنين؛ (در حالي كه قريشيان آن دو بت را مي‎پرستيدند)

يعبدون اللات و العزي معا؛ (آنها لات و عزي را با هم مي‎پرستيدند)

و علي كان صلي القبلتين؛ (در حالي كه پدرم - علي- بر هر دو قبله - مكه و قدس - نماز گزارده بود)

فأبي شمس، امي قمر؛ (پس پدر من خورشيد است و مادرم ماه)

فأنا الكوكب و ابن القمرين؛ (و من ستاره و فرزند دو ماه و خورشيد)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

چيست تقصير من اي قوم كه امروز جهاني

شده آماده به قتلم همه با تيغ و سناني؟

در شما نيست ز اسلام نه نامي و نشاني

أنا عطشان و قد اُحرق نطقي و لساني؛ (عطش مرا فرا گرفته و كلام و زبانم آتش گرفته)

أنا ظمئان و قد احرق قلبي و فوادي؛ (تشنه هستم و قلب و سينه‎ام سوخته است)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

زير خنجر شه لب تشنه حسين گفت:

تو اي شمر ستمكار

تو اي ملحد مكار

تو اي كافر غدار

اگر من نشناسي، بگويم بشناسي:

حسينم، ضياء القمرينم، قتيل الودجينم؛ (من حسينم، نور خورشيد و ماه هستم و كشته شده و دو رگ گردن بريده)

امام الحرمينم، أنا الفضة وابن الذهبينم؛ (پيشواي حرمين مكه و مدينه‎ام، منم نقره و فرزند دو طلا - علي و فاطمه سلام الله عليهما -)

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

منم شهپر جبريل منم آيه‎ي تطهير

منم نخله خوبان منم زاده زهرا

منم عرش و منم فرش

منم كرسي و لوح و قلم و باعث ايجاد دو عالم

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

 

 

 

لينكهاي زير مربوط به نوحه (أنا مظلوم حسين آقاي نزار القطري ميباشد) 

 

      
شنيدن نوحه با فرمت WMA


دانلود فايل صوتي نوحه (1.4MB)
  
فيلم نوحه براي موبايل (6.7MB)

دسته ها :
9:29
آيت الله العظمي بروجردي
 

هيچ جا ودر هيچ مذهبي چنين احاديث پر مغزي يافت نمي شود و تنها اين مذهب شيعه است كه احاديث پيشوايان آن نظريه پيچيده "نسبيت" را ارائه داده است
آلبرت انيشتين فيزيكدان بزرگ معاصر در آخرين رساله علمي خود با عنوان "دي اركلارونگ"die erklarung به معناي بيانيه كه در سال 1954 در آمريكا و به زبان آلماني نوشت،اسلام را بر تمامي اديان جهان ترجيح داده و آن را كاملترين و معقول ترين دين دانسته است.
اين رساله در حقيقت همان نامه نگاري محرمانه انيشتين با مرحوم آيت الله العظمي بروجردي است.انيشتين در اين رساله،"نظريه نسبيت خود را با آياتي از قرآن كريم و احاديثي از كتابهاي شريف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبيق داده و نوشته است كه در هيچ جا در هيچ مذهبي چنين احاديث پر مغزي يافت نمي شود و تنها اين مذهب شيعه است كه احاديث پيشوايان آن نظريه نسبت را ارايه داده ولياكثر دانشمندان آن را نفهميده اند.
يكي از حديث ها حديثي است كه علامه مجلسي در مورد معراج جسماني رسول اكرم (ص) نقل مي كند كه هنگام برخاستن از زمين،لباس يا پاي مبارك پيامبر (ص) به ظرف آبي مي خورد و آن ظرف واژگون مي شود.اما پس از اينكه پيامبر اكرم (ص) از معراج جسماني باز مي گردند مشاهده مي كنند كه پس از گذشت اين همه زمان،هنوز آب آن ظرف در حال ريختن روي زمين است.انيشتين اين حديث را از گرانبهاترين بيانات علمي پيشوايان شيعه در زمينه "نسبيت زمان" دانسته و شرح فيزيكي مفصلي بر آن مي نويسد.
او فرمول رياضي معاد جسماني را عكس فرمول معروف نسبيت ماده و انرژي مي داند: E=mc2
يعني اگر حتي بدن ما تبديل به انرژي شده باشد دوباره مي تواند عينا تبديل به ماده و زنده شود.انيشتين در اين كتاب همواره از آيت الله بروجردي با احترام و به لفظ "بروجردي بزرگ" ياد كرده و از شادروان پروفسور حسابي نيز بارها با لفظ "حسابي عزيز" ياد كرده است.اصل نسخه اين رساله اكنون به لحاظ مسايل امنيتي به صندوق امانات سري لندن "بخش امانات پروفسور ابراهيم مهدوي" سپرده و نگهداري مي شود.
اين رساله را پروفسور ابراهيم مهدوي (مقيم لندن) با كمك يكي از اعضا شركت اتومبيل سازي بنز و به بهاي 3 ميليون دلار از يك عتيقه فروش يهودي خريداري كرد.
انيشتن
دست خط انيشتين در تمامي صفحات اين كتابچه توسط خط شناس رايانه اي چك شده و تأييد گشته است.
 
منبع : روزنامه شما - شنبه 25 آبان ماه 1387


دسته ها :
16:54
X