دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 949
تعداد نوشته ها : 5
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

مطالعات نشان می دهد مصرف روغن ماهی ضربان قلب را تنظیم می کند و بر حفظ سلامتی آن تاثیر دارد. محققان می گویند عوامل گوناگونی بر سرعت ضربان قلب انسان تاثیر می گذارند اما بطور کلی این تکانه های الکتریکی بافت قلبی است که ضربان را ایجاد می کند. مطالعات نشان می دهد مصرف روغن ماهی به طور غیر مستقیم یا مستقیم بر فعالیت الکتریکی بافت قلب تاثیر می گذارد. در واقع عناصری که در روغن ماهی وجود دارد فعالیت قلب را تثبیت می کند و سرعت آن را کاهش می دهد.

محققان می گویند مصرف روغن ماهی می تواند تا پنج درصد خطر مرگ بر اثر حملات قلبی را نیز کاهش دهد. به گفته محققان اسیدهای چرب امگا3 تاثیر فراوانی بر سلامت قلب دارند و ساده ترین راه جذب این ماده نیز مصرف روغن ماهی است. 

دسته ها :
يکشنبه دهم 3 1388

دانشمندان علوم تغذیه می گویند مصرف مواد غذایی حاوی مقدار قابل توجهی کروم از جمله قارچها نقش بسزایی در کنترل بیماری دیابت دارند.

بر اساس تحقیقات اگر چه ورزش کردن بهترین و موثرترین سلاح برای مبارزه با دیابت است اما مصرف کروم های مصرفی نیز در کنترل دیابت بسیار حیاتی هستند و دانشمندان علوم تغذیه در کنار قارچ ها به حبوبات و جگر سیاه به عنوان دیگر منابع سرشار کروم اشاره دارند.

دسته ها :
يکشنبه دهم 3 1388

به همه کسانی که می خواهند لاغر شوند توصیه می شود هر چه ممکن است بیشتر و از ته دل قهقهه بزنند.

به نوشته روزنامه روسی اینترنتی پراودا ، خنده نوعی انرژی تولید می کند که باعث کاهش وزن می شود . یعنی تا پانزده دقیقه خنده باعث از دست دادن ده تا پنجاه کالری می شود.

ماتی باچوفسکی ، پروفسور آمریکایی لهستانی الاصل که در مرکز دانشگاه واندرلبلت مشغول به کار است اعلام کرد:خندیدن به کالری نیاز دارد و قهقهه زدن باعث سوزاندن کالری می شود.

دسته ها :
يکشنبه دهم 3 1388

مصرف بی رویه نوشابه در میان نوجوانان ، شیوع پوکی استخوان را در این گروه سنی افزایش می دهد.

به دلیل آنکه این نوشیدنی سرشار از فسفر ، مواد افزودنی و گاز مونوکسید کربن است ، ضمن آسیب رساندن به دستگاه گوارش ، از جذب کلسیم که در رشد استخوان نقش دارد نیز جلوگیری می کند. به این ترتیب شیوع شکستگی دست و پا و کوتاه قدی در میان نوجوانان افزایش می یابد.

دسته ها :
يکشنبه دهم 3 1388

غبار روی صفحه مانیتور و تلویزیون از آلوده ترین و سمی ترین غبارهاست.

پژوهش های انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان داده که روی مانیتور رایانه ها دارای مواد شیمیایی موثر در بروز عارضه های گوناگون از قبیل اختلال در تولید مثل و بیماری های عصبی است که می تواند بسیار خطر آفرین باشد.

بر اساس نتایج این پژوهش ها این غبار در روی مانیتورهای مسطح یا در اصطلاح فلت و فلترون بسیار سمی تر از سایر صفحات است.

پژوهشگران توصیه می کنند کاربران رایانه ها از تماس مستقیم دست با صفحه مانیتور خود داری کرده و یک روز در میان صفحه مانیتور را با دستمال مرطوب تمیز کنند.

دسته ها :
يکشنبه دهم 3 1388
X