دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 85048
تعداد نوشته ها : 1081
تعداد نظرات : 722
Rss
طراح قالب

 اعمال تغييرات در رجيستری بدون راه اندازی مجدد ( در تمام ويندز ها )
برای اعمال برخی از تغييرات در رجيستری
نياز به راه انداز ی مجدد سيستم دارد. با استفاده از اين ويژگی نياز به اين کار نداشته و با انجام Refresh تغييرات در رجيستری اعمال می شود .

قبل از هر کار در صورتی که برنامه ای فعال داريد آن را ذخيره کنيد .سپس تغييرات مورد نظر خود را در رجيستری اعمال کنيد . سپس از رجيستری خارج شده و  کليد های  CTRL + ALT + DELETE  را فشار دهيد . گزينه Explorer.exe  را انتخاب کرده و سپس گزينه End  را انتخاب کنيد . در صورت مشاهده صفحه مربوط به Shutdown آن را Cancel  کنيد .بعد از مدت کمی پيام error  ای مشاهده خواهيد کرد .گزينه  'End Task' را انتخاب کنيد و در اين وضعيت فايل explorer.exe  مطابق با تنظيمات جديد اعمال شده در رجيستری بارگذاری می شود .
در ويندوز های
NT و 2000 بعد از فشار دادن همزمان کليدهای  CTRL + ALT + DELETE گزينه ،Task Manager  را انتخاب کنيد .سپس زبانه Process را انتخاب کنيد و بدنبال فايل explorer.exe بگرديد . بعد از انتخاب گزينه  End Process  از منوی File  اين پنجره گزينه New Task  را انتخاب کنيد و در کادر نمايان شده عبارت explorer  را وارد کنيد .

توجه: تغيير در رجيستری مي تواند سبب ايجاد مشکلات جدي در ويندوز شود و حتي در برخي مواقع کاربران را وادار به نصب مجدد سيستم عامل مي کند.
از اين رو به شما کاربر محترم توصيه مي کنيم در صورتي که از توانايي و تجربه لازم و نيز اطلاعات کافي در خصوص ويندوز برخوردارنيستيد، حتي الامکان از بکار بردن اين دستورات خودداري نمائيد. شايان ذکر است که ما هيچ تعهدي نسبت به رفع مشکلات حاصله نخواهيم داشت.


دسته ها :
دوشنبه نهم 5 1385
X