دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 76696
تعداد نوشته ها : 1081
تعداد نظرات : 722
Rss
طراح قالب

غذاهاي متنوع ميل كنيد
استفاده از انواع و اقسام مختلف غذاها فوايد بسيار زيادي را در بر دارد. پيش از هر چيز شما مي توانيد مطمئن باشيد كه تمام ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن را مصرف نموده ايد، همچنين از اين راه مواد مورد نياز بدن براي مقابله با بيماري هاي متفاوت نيز را به آن رسانده ايد.

به عنوان مثال زماني كه از ميوه هاي مختلف استفاده مي كنيد، مواد مورد نياز بدن را به طور كامل جذب خواهيد كرد. زماني كه يك سيب را گاز مي زنيد ميزان معيني فلاونوئيد (تركيباتي كه براي عملكرد و شاداب نگه داشتن قلب مفيد هستند) را به آن مي رسانيد. با توجه به خواص بيشماري كه در ميوه ها يافت مي شود، پرتقال نيز يكي ديگر از ميوه هايي است كه بسيار مغذي بوده و داراي فوايد بسيار زيادي مي باشد.

پرتقال حاوي ويتامين C ، نوعي فيبرهاي مخصوص و مقداري فلاونوئيد مي باشد كه روي هم رفته از ابتلا به انواع خاصي از سرطان ها جلوگيري مي كند. از سوي ديگر موز نيز به عنوان منبع خوبي براي پروتئين به شمار مي رود. انگور، انبه، و ميوه هاي خانواده توت (توت فرنگي، شاتوت و ...) فوايد بيشماري را دارا هستند.

خوردن انواع ميوه ها يكي از راه هايي است كه شما با به كار گيري آن در يك رژيم غذايي سالم مي توانيد مواد مورد نياز بدن را به آن برسانيد. استفاده از تنوع و مصرف مواد خوراكي متفاوت يكي از مهمترين راه هاي حفظ تندرستي است.

سعي كنيد به جاي غذاهايي كه در كره و يا روغن سرخ مي شوند، از غذاهاي تازه استفاده كنيد. به عنوان مثال سعي كنيد اسفناج و ساير سبزيجات را به صورت سالاد مصرف كنيد. در اين سبزي هاي سبز پر رنگ ميزان زيادي كارتوتنوئيد وجود دارد كه از ايجاد آب سياه چشم (يكي از مهمترين دلايل ايجاد كوري در ميانسالي) جلوگيري ميكند.

غذاهي واقعي بخوريد نه اينكه صرفا چيزي خورده باشيد
دانشمندان و محققان در سراسر جهان در حال بررسي انواع مختلف غذاها و تاثير آنها بر روي زندگي و سلامت افراد مي باشند. آنها مكمل هاي غذايي بيشماري را وارد بازارهاي جهاني مي كنند اما باز هم معتقد هستند كه اين محصولات به هيچ وجه نمي توانند جاي مواد غذايي كه در طبيعت يافت مي شوند را بگيرند. اين مواد ميتوانند كمبود ويتامين و پروتئين را در بدن جبران كنند اما نكته اين جاست كه فقط در صورتي جواب مي دهند كه شما آنها را به همراه مخلوطي از غذاهاي موجود در طبيعت استفاده كنيد تا به نتيجه دلخواه دست پيدا كنيد.

مثلا هنگاميكه شما از يك مكمل غذايي گياهي استفاده مي كنيد، شايد تا حدودي از ويتامين هايي كه براي نمونه در "بروكلي" وجود دارد را به بدن خود رسانده باشيد اما به طور قطع هيچ گاه نمي توانيد تمام خواص بروكلي به ويژه فوايد ضد سرطان بودن آنرا دريافت كنيد.


دسته ها :
يکشنبه هشتم 5 1385
X