دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1522
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
شهادت جان پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) ، مولی المتقین ، سید الاوصیاء ، حضرت علی (علیه السلام ) را به محضر آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و آیت الله خامنه ای (رهبر عزیزمان) و عموم مسلمین جهان ، بالخصوص شیعیان حضرت علی (علیه السلام) تسلیت عرض می کنم.                                  امروز (21 رمضان) را که مصادف است با شهادت امیر المؤمنین علی (علیه السلام)  می توان روز شهادت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) هم تلقی کرد. زیرا در سوره آل عمران ، آیه 61 حضرت علی (علیه السلام) جان پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) نامیده شده است.                            بنابراین امروز را همه مسلمانان جهان ، هم شیعه و هم سنی باید عزاداری کنند زیرا امروز با شهادت امام علی (علیه السلام) گویی پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) شهید شده است.                                                              ترجمه آیه 61 از سوره آل عمران :                                      هرگاه بعد از علم و دانشى که در باره چگونگى تولد عیسى مسیح به تو رسیده و هرگونه ابهامى را بر طرف کرده است، باز افرادى با تو به مجادله و ستیز برخیزند به آنها بگو: بیائید ما فرزندان خود را دعوت مى‏کنیم. شما هم فرزندان خود را. ما زنان خویش (فاطمه سلام الله علیها) را دعوت مىنمائیم و شما هم زنان خود را. ما هم از نفوس خود (على علیه السلام) را و شما هم از نفوس خود. آنگاه طى یک مباهله بر یکدیگر نفرین مى‏کنیم و لعنت خدا بر دروغگویان قرار مى‏دهیم تا هر کس در ادعاى خود دروغ مى‏گوید به عذاب الهى گرفتار شود.‏  
دسته ها : تسلیت
دوشنبه اول 7 1387
 همانطور که می دانید اصول دین اسلام 5 تا و فروع دین اسلام 10 تاست که عبارتند از : اصول دین : 1- توحید : یعنی به یگانگی خدا اعتقاد داشتن و جز او را نپرستیدن            2- عدل : یعنی اعتقاد به این که همه کارهای خداوند از روی عدالت صورت می گیرد و هیچگاه ظلم نمی کند.            3- نبوت : یعنی اعتقاد به این مطلب که خداوند پیامبرانی را برای هدایت ما انسانها فرستاده است که اولین آنها حضرت آدم (علیه السلام) و آخرین آنها پیامبر ما یعنی حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) می باشد.            4- امامت : اعتقاد به این مطلب که خداوند بعد از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) جانشینان 12 گانه ای را قرار داده است که اولین آنها حضرت علی (علیه السلام) و آخرین آنها حضرت مهدی (عج الله فرجه) می باشد.

            5- معاد : اعتقاد داشتن به این که پس از مردن ، فقط زندگی انسان در این دنیا به پایان می رسد و تازه وارد دنیای دیگری می شود که عالم آخرت نام دارد و در واقع مردن یک پل به عالم آخرت است و در آنجا به اعمال انسان رسیدگی می شود و اگر اعمال او خوب بود بهشتی است و اگر اعمال او بد بود جهنمی خواهد بود.

قابل توجه اینکه:

در اصول دین نباید از کسی تقلید کرد بلکه می توان از راهنمایی های دیگران برای محکم کردن اعتقادمان استفاده کنیم.

دسته ها : اصول دین
شنبه سیم 6 1387

بهترین کار در ماه رمضان و ماههای دیگرانجام ندادن کار حرام است.

یعنی انسان نباید هیچ گونه گناهی انجام دهد. اگر انسان کار حرامی انجام ندهد و کارهای واجبش را انجام دهد مسلما جای او بهشت خواهد بود. از جمله واجبات ، خواندن نمازهای روزانه( صبح ، ظهر و عصر ، مغرب و عشاء) است.

انسان اگر اراده کند که همه نمازهایش را به طور جدی و به خاطر انجام وظیفه و نزدیک شدن به خدا بخواند این نمازها او را از انجام دادن کارهای بد نگه می دارد.

فقط در اینجا به اراده جدی و تنبلی نکردن نیازمندیم تا خدا هم دست ما را بگیرد و با هر قدمی که به سوی او می رویم او هم ما را  10 قدم به خودش نزدیکتر کند.       والسلام

 

 

دسته ها :
جمعه بیست و نهم 6 1387
X