دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 128708
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

شهادت آیت الله صدوقی :

درچنین روزی درسال 1361 ه ش آیت اله صدوقی به در جه رفیع شهادت نایل آمد .
آیت الله صدوقی از یاران و همراهان حضرت امام خمینی ره در سال 1327 هجری قمری در یزد متولد شد . او در طول مدت زندگی خود علاوه بر مبارزات گسترده علیه رژیم پهلوی و همکاری با رهبرکبیر  انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ره در به ثمررساندن انقلاب اسلامی ، خدمات اجتماعی و علمی بسیاری به جامعه اسلامی ارایه کرد  که از میان آنها  می توان به تاسیس و تعمیرنوزده مدرسه علوم اسلامی اشاره کرد .  آیت الله صدوقی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد ، پس از ادای  آخرین نمازجمعه خود ، در یازدهم تیر 1361 به دست منافقین کوردل و بر اثر انفجار نارنجک به درجه رفیع شهادت نایل آمد . نام  ایشان  به عنوان سومین شهید محراب در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسیده است .

تولد حاج میرزا محمد فیض قمی :
در چنین روزی در سال 1370 ه ق  حاج میرزا محمد فیض قمی از علمای بر جسته در قم به دنیا آمد . وی در طول عمر پر برکت خویش دست به تربیت شاگردان بسیاری زد . از ایشان آثار ی چند در حوزه علوم اسلامی به جای مانده است .

تولد هر مان هسه :
در چنین روزی در سال 1877 میلادی 1877 میلادی هر مان هسه شاعر و نویسنده مشهور سوئیسی به دنیا آمد . وی به سال
1946 میلادی موفق به در یافت جایزه نوبل ادبی شد . آثار او عمدتا رنگ وبوی عرفانی دارند .

تولد هانس بت :
در چنین روزی در سال 1906 میلادی هانس بت فیزیکدان مشهور و بر جسته آلمانی دیده به جهان گشود . وی به سال 1967 میلادی جایزه نوبل ادبی را از آن  خود کرد .

در گذشت نوستراداموس :
در چنین روزی در سال 1566 میلادی نوستراداموس ستاره شناس و پیشگوی مشهور فرانسوی یده از جهان فروبست . جهان غرب نوسترداموس را به خاطر اثر ادبی او که سرشاز از گفته های موجز است می ستایند . از بر خی گفته های وی به عنوان منبعی برای پیش گویی در فرهنگ غربی یاد شده است . 

در گذشت ارنست همینگوی :

در چنین روز ی  در سال 1961 میلادی ارنست همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی در گذشت . ارنست همینگوی نویسنده پر توان و بزرگ آمریکایی در  سال 1899به دنیا آمد . وی چندین رمان و داستان کوتاه از خود به یادگار گذاشت که از مهمترین آنها می توان به رمان" پیر مرد و دریا "و"وداع با اسلحه " اشاره کرد . همینگوی در نویسندگی سبک  منحصر به فردی را اتخاذ کرده بود  و همین امر آثار داستانی او را از دیگر نویسند گان متمایز می کند . او در سال 1954 جایزه نوبل ادبی را به دست آورد . وسرانجام با شلیک گلوله ای به زندگی خود پایان داد .


دسته ها :
يکشنبه یازدهم 4 1385
X