دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 82612
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

حتما تا به حال به این موقعيت برخورده کرده اید زمانی که مشغول کار با کامپيوتر هستيد و برنامه های متعددی در حال اجرا است به دلیلی ناچار به خاموش کردن کامپیوتر می شوید .در این صورت با اين همه برنامه و چيزهایی که پيش روي شماست چه کار می کنید باید حتما از همه آنها خارج شوید ؟ نه اصلا لازم نیست !

زیرا یکی از قابلیتهای ویندوزXP خروج از ویندوز بدون بستن برنامه های فعال و در حال اجرا است .

قابلیت Hibernate در ویندوز XP امکان خاموش کردن کامپیوتر بدون بستن پنجره ها و برنامه ها را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد .

برای استفاده از این قایلیت کافي است بر روي منوي Start کليک کرده و Turn off computer را OK کنید البته لازم نیست از برنامه های فعال خارج شوید.

حالا کليد Shift را پایین نگه داريد. در این حالت کلمه Stand by به کلمه Hibrenate تغيير پیدا می کند ! حال روي آن کليک کنيد.

پس از این کار کامپيوتر شما به طور کامل خاموش مي شود ولي مرتبه بعد که کامپيوتر را روشن مي کنيد و وارد ويندوز مي شويد همه پنجره ها و برنامه های فعال که قبل از خاموش کردن پيش رو داشتيد را ملاحظه می کنید.

تذکر :قابلیت Hibrenate فقط در زمانی اجرا خواهد شد که قبلاً فعال شده باشد.براي فعال سازی Hibrenate اين مسیر را دنبال کنید :

Start Menu --> Control Panel --> Power Options-->Hibrenate

حال گزینه Enable hibernation را علامت زده و خارج شويد.

 

نظر یادتون نره!


دسته ها :
جمعه نهم 4 1385
X