دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47736
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت تا پايان سال ميلادي جاري دستگاه "ام‌پي‌تري‌پلير" خود را با نام "زيون" به بازار مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، شركت مايكروسافت هم‌اكنون مراحل پاياني توليد دستگاه‌هاي جديد "زيون"(‪ (Zune‬را پشت سر مي‌گذارد و اين دستگاه كه رقيب جدي دستگاه مشابه "آي‌پاد" شركت "اپل" است، در آينده نزديك و با قابليتهاي پخش موسيقي و ويدئو وارد بازار خواهد شد.

شركت "يي ام آي"، سومين شركت بزرگ ضبط نشر موسيقي در جهان، به تازگي اعلام كرده‌است كه اين شركت درپي توافق جديد با مايكروسافت، كليپهاي ويدئويي خود را در اختيار مايكروسافت قرار مي‌دهد و بدين‌ترتيب دستگاه‌هاي "زيون" به همراه چندين كليپ ويدئويي از پيش ضبط شده روي آنها، به فروش خواهند رفت.

هر چند مايكروسافت هنوز جزييات دستگاه ام‌پي‌تري پلير خود را اعلام نكرده اما گزارشهاي منتشر شده در اينترنت از سوي منابع آگاه حاكي از آن است كه دستگاه "زيون" از تمامي قابليتهاي دستگاه‌هاي "آي‌پاد" شركت "اپل" برخوردار بوده و به علاوه به امكانات بي‌سيم و همچنين قابليت نقل و انتقال موسيقي از يك دستگاه به دستگاه ديگر نيز مجهز است.

علاوه بر شركت "يي ام آي"، دو شركت بزرگ ضبط و نشر موسيقي ديگر به نامهاي "يونيورسال ميوزيك" و "وارنر ميوزيك گروپ" نيز هم‌اكنون مذاكره براي ارائه كليپهاي ويدئويي خود در دستگاه "زيون" را با مايكروسافت آغاز كرده‌اند.

شركت مايكروسافت هم‌اكنون در حالي خود را براي ورود به بازار تجهيزات پخش موسيقي ديجيتالي و فروش موسيقي اينترنتي آماده مي‌كند كه اين بازار در اختيار كامل رقيب ديرينه اين شركت، يعني شركت "اپل" قرار گرفته‌است.

"اپل" هم‌اكنون با دستگاه ام‌پي‌تري پلير "آي‌پاد" و خدمات اينترنتي خريد موسيقي "آي‌تيونز" موفق‌ترين شركت فعال در زمينه موسيقي ديجيتالي است.


دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 5 1385
X