دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47734
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

پس از ماه‌ها چالش با برنامه‌هاي اينترنتي براي دريافت و محاسبه ماليات شهروندان بلژيكي از طريق اينترنت اين روش با شكست مواجه شد.

به نوشته سايت ايتاليايي ‪ ،KATAWEB‬نماينده پارلماني از حزب ‪SPIRIT‬ گفت: سيستم ‪ TAX-ON-WEB‬مشكلات بي‌شماري دارد و از توانايي انجام كارهاي مورد نياز برنمي آيد.

كارشناسان تصميم گرفتند كه با همان سيستم گذشته و روي كاغذ ماليات ها را محاسبه كنند.

در گذشته نيز بارها در مورد كاركرد اين سيستم پرسش‌هايي شده بود اما هر بار وزير دارايي اين كشور ‪ DIDIER REYNDERS‬متذكر وجود مشكلات در اين سيستم مي‌شد.

كارشناسان رايانه‌اي معتقدند: اين سيستم به دليل كمبود نيروي انساني آموزش ديده و كمبود منابع گوناگون و مشكلات بسيار زياد در نرم افزار مربوطه عملا شكست خورده و در هر صورت دولت بلژيك تاكنون دو ماه از برنامه ريزي سالانه خود در زمينه محاسبه ماليات شهروندان عقب مانده است.

به همين دليل وزارت دارايي تمام نيروي خود را روي محاسبه ماليات شهروندان به صورت دستي و روي كاغذ متمركز كرده و بازرسي‌هاي كمتري در سطح كشور انجام مي‌شود.

نخست وزيز كشور بلژيك مي‌گويد: شايد از وزارت دارايي بخواهم به جاي تخفيف ‪ ۲۰‬يورويي محاسبه ماليات كسانيكه از اين سيستم استفاده كردند را تندتر انجام دهد.


دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 5 1385
X