دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47985
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شهر "ميلتون كينز" در انگليس نخستين شهر اين كشور و همچنين يكي از نخستين شهرهاي جهان خواهد بود كه زير پوشش فناوري جديد و پيشرفته اينترنت بي‌سيم و پرسرعت "واي‌مكس"(‪ (WiMax‬قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، شرگت مخابراتي "پايپكس" با همكاري شركت "اينتل" بخشهاي بزرگي از شهر "ميلتون كينز" را تحت پوشش اينترنت بي‌سيم، برد متوسط و پرسرعت "واي‌مكس" قرار خواهند داد.

"واي‌مكس" فناوري نسبتا جديدي براي ارسال بي‌سيم سيگنالهاي اينترنتي و مشابه فناوري مشهور و پركاربر "واي-فاي" است كه مدتهاست به منظور ارائه اتصالات اينترنتي بي‌سيم و پرسرعت به كار مي‌رود، با اين تفاوت كه برد "واي‌مكس" بسيار بيشتر از برد اتصالات اينترنتي بي‌سيم "واي-فاي" بوده و هر فرستنده آن به جاي شعاع چندين متر، شعاع چندين كيلومتر را تحت پوشش اينترنت پرسرعت قرار خواهد داد.

بر خلاف فناوري قديمي‌تر "واي-فاي" كه تجهيزات آن مي‌تواند تنها براي فضاي داخل يك ساختمان و يا مثلا يك اداره، فروشگاه و يا فرودگاه سيگنالهاي اينترنت پرسرعت را ارسال كند، با كمك فناوري "واي‌مكس" مي‌توان با استفاده از ايستگاههاي ارسال‌كننده در سطح يك شهر، تمامي آن شهر را به سادگي زير پوشش اينترنت بي‌سيم پرسرعت قرار داد.

هر دو فناوري قديمي‌تر "واي‌فاي" و فناوري جديد "واي‌مكس" در اصل توسط شركت "اينتل" معرفي شده‌اند.

شركت مخابراتي "پايپكس" قصد دارد تا سال ‪ ۲۰۰۸‬هشت شهر انگليس از جمله لندن و منچستر را تحت پوشش اينترنت بي‌سيم و پرسرعت "واي‌مكس" قرار دهد.دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 5 1385
X