دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47610
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت "گوگل" با خريداري شركت "نون ويژن" (‪ (Neven Vision‬در حال آماده‌سازي فناوري جديدي ويژه كسب اطلاعات از عكسهاي ديجيتالي است كه ممكن است در آينده بتوان از آن براي شناسايي افراد، مكانها و اشياء مختلف موجود در عكسهاي ديجيتالي استفاده كرد.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، شركت "گوگل" قصد دارد با استفاده از فناوري‌هاي "نون ويژن"، نرم‌افزار جستجو و مديريت عكسهاي ديجيتالي "پيكاسا"ي خود را تقويت كرده و آن را به نرم‌افزاري هوشمند براي شناسايي افراد و اشياء موجود در تصاوير تبديل كند.

شركت "نون ويژن" كه هم‌اكنون توسط "گوگل" و در ازاي مبلغي نامعلوم خريداري شده ، پيش از اين ابزارهاي مختلفي را ويژه شناسايي تصاوير ديجيتالي و تشخيص چهره ارائه كرده است كه در زمينه‌هاي مختلف نظير، جستجوي اينترنت، تجارت الكترونيك و مسايل امنيتي كاربرد دارند.

شركت "گوگل" چندي پيش نيز با به روز نگاري نرم‌افزار "پيكاسا" قابليت ارسال عكس به خدمات اينترنتي عكسهاي ديجيتالي "گوگل" و همچنين قابليت به اشتراك‌گذاري عكسهاي ديجيتالي از طريق اين نرم‌افزار را بدان افزوده بود.

هم‌اكنون وب سايت "فليكر"(‪ (Flickr‬شركت "ياهو" ويژه ساخت آلبوم‌هاي اينترنتي از عكسهاي ديجيتالي كاربران و اشتراك‌گذاري آنها يكي از نخستين وب سايتهاي ارائه‌دهنده اين قبيل خدمات محسوب مي‌شود كه خدمات "پيكاسا" "گوگل" يكي از مهمترين رقباي خدمات "فليكر" است.


دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 5 1385
X