دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47523
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

دبير نهمين كنگره سراسري اپتومتري ايران هشداد داد: استفاده نادرست از رايانه و قرار گرفتن بيش از حد كودكان در برابر آن منجر به نزديك بيني زودرس در كوكان مي‌شود.

به گزارش روز شنبه دبيرخانه اين كنگره دكتر "محمد آقازاده اميري" با اعلام اين خبر افزود: قرار گرفتن بيش از حد كودكان در برابر رايانه عوارض مختلفي از جمله درد گردن ،شانه و پشت را به دنبال دارد.

وي گفت:بر اساس آخرين تحقيقات به عمل آمده ،نقش و تاثير عوامل محيطي در ايجاد مشكلات بينايي در كودكان بيش از زمينه‌هاي ارثي است كه مي‌توان به مواردي همچون قرار گرفتن نامناسب در برابر مانيتور رايانه ، نور نامناسب محيط و قرار گرفتن در يك وضعيت ثابت در زمان طولاني اشاره كرد.

وي افزود: اين امر باعث عوارضي مانند نارسايي بينايي، چشم درد، خشكي چشم،سوزش و خارش چشم، استرس‌هاي ماهيچه‌اي چشم و مواردي همچون دردهاي سيستم عضلاني و گردن و شانه و اسكلتي بدن مي‌شود.

وي تطابق پذيري زياد كودكان در شرايط محيطي نامناسب را مهمترين عامل در ايجاد نارسايي‌هاي چشمي عنوان كرد و افزود: از جمله راههاي جلوگيري از اين مشكلات،انجام معاينات اوليه چشمي در كودكان توسط اپتومتريست ها و چشم پزشكان متخصص و ايجاد شرايط محيطي مناسب مانند تنظيم نور مناسب براي محيط و هم سطح بودن چشمها با مانيتور است.

وي افزود: زاويه ديد مناسب نسبت به مانيتور به اندازه ‪ ۱۰‬الي ‪ ۱۵‬درجه از بالا به سمت پايين ،تنظيم فاصله مناسب از صفحه مانيتور در حدود ‪ ۴۵‬الي ‪ ۶۵‬سانتي متر ، قرار گرفتن سر به شكل مستقيم و بالاتر از سطح رايانه، عدم كشيدگي سر به عقب يا جلو كه خود باعث ايجاد خستگي ، كشيدگي عضلات و عوارض شديد ماهيچه‌اي گردن و شانه مي‌شود از ديگر راههاي جلوگيري از مشكلات و نارسايي‌هاي چشمي است.

نهمين كنگره سراسري اپتومتري ايران با همكاري انجمن اپتومتري ايران و دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از هشتم تا دهم شهريورماه امسال برگزار مي‌شود.


دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 5 1385
X