دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47637
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت اعلام كرد تا پايان ماه ميلادي جاري نرم‌افزار "اكس‌ان‌اي گيم استوديو اكسپرس" را ويژه ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي به بازار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، نرم‌افزار "اكس‌ان‌اي گيم استوديو اكسپرس" (‪ (XNA Game Studio Express‬در حقيقت نگارش ساده شده نرم‌افزار حرفه‌اي است كه براي طراحي بازي‌هاي پرطرفدار كنسول "اكس‌باكس ‪ ،"۳۶۰‬مورد استفاده قرار گرفته است.

اين نرم‌افزار كه تنها در سيستم‌عامل "ويندوز" قابل نصب است، به تمامي علاقه‌مندان بازي‌هاي رايانه‌اي اجازه مي‌دهد با استفاده از سليقه و خلاقيت خود، بازي‌هاي رايانه‌اي جديد ايجاد كنند و آنها را از طريق خدمات بازي‌هاي اينترنتي "مايكروسافت اكس‌باكس لايو" در اختيار ساير كاربران قرار دهند.

نرم‌افزار "اكس‌ان‌اي گيم استوديو" نخستين نرم‌افزاري است كه طراحي بازي براي كنسولهاي بازي‌هاي رايانه‌اي را براي كاربران خانگي ممكن مي‌كند.

تا پيش از اين طراحي اين قبيل بازي‌ها تنها توسط برنامه‌نويسان، هنرمندان و طراحان حرفه‌اي صورت مي‌گرفت.

به طور معمول براي ساخت هر بازي رايانه‌اي گروه بزرگي از هنرمندان، انيميشن‌سازان، برنامه‌نويسان و حتي رياضي‌دانان با يكديگر همكاري مي‌كنند و گاه چند سال زمان و ميليونها دلار هزينه براي توليد هر بازي رايانه‌اي پيشرفته صرف مي‌شود كه هم‌اكنون "مايكروسافت" با ارائه اين نرم‌افزار، به هر كاربر اجازه داده است با حداقل منابع در دسترس و در عرض تنها چند هفته و با نياز به داشتن حداقل دانش برنامه‌نويسي، بازي‌هاي رايانه‌اي ساده مورد نظر خود را بسازند.

به گفته كارشناسان، استفاده از اين نرم‌افزار مي‌تواند كودكان را با مراحل ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي آشنا كرده و به علاوه آنها را به فراگيري علم برنامه نويسي رايانه‌اي تشويق كند.دسته ها :
سه شنبه بیست و چهارم 5 1385
X