دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47609
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

مديران وزرات ارتباطات و فناوري اطلاعات، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، شركت مخابرات و ارتباطات سيار در همايش روز سه شنبه ‪ ۲۴‬مردادماه با عنوان تلفن همراه از سياست‌گذاري تا اجرا حضور خواهند داشت.

به گزارش ستاد برگزاركننده اين همايش، همچنين در اين همايش صاحبان شركت‌هاي خصوصي فعال در حوزه تلفن همراه، مديران تاليا و ايران سل و نيز برخي فعالان حوزه خدمات تلفن همراه مانند نمايندگان اريكسون و زيمنس، نيز از جمله افرادي هستند كه قرار است در مورد چالش‌هاي تلفن همراه كشور به بحث و تبادل نظر بپردازند.

آنچه اهميت برگزاري اين همايش را در مقطع كنوني بارز مي‌كند، تحولات و چالش‌هايي است كه در عرصه ارتباطات سيار كشور و در سطح بين‌المللي در حال شكل‌گيري است.

اين چالش‌ها شامل، مشكلات پروژه اپراتور دوم تلفن همراه و نيز آغاز به كار آن در سال جاري، سياست‌هاي جديد دولت در زمينه حمايت از توانمندي‌هاي داخلي و جايگاه ارتباطات سيار در اين زمينه است.

از ديگر مسايل و مشكلات مي‌توان به واگذاري بخش عمده‌اي از توسعه شبكه ارتباطات سيار به پيمانكاران عمومي و بروز مشكلات و چالش‌هايي در روند اين امر و لزوم تداوم خصوصي‌سازي در حوزه ارتباطات سيار و در عين حال، شكل گيري تفكري جديد در شركت مخابرات مبني بر بازپس‌گيري توسعه از پيمانكاران و واگذاري آن به شركت‌هاي استاني اشاره كرد.

سخنرانان اين همايش شامل "وفا غفاريان" معاون وزير ارتباطات و رييس هيات مديره شركت مخابرات ايران، "رمضانعلي صادق زاده" رييس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي و "عميديان" رييس مركز تحقيقات مخابرات ايران هستند.

"امير احمدي" مدير كل امور ‪ ICT‬سازمان مديريت و برنامه ريزي، "محمود خسروي" رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، "صدوقي" مدير عامل شركت ارتباطات سيار، "عيني پور" معاون فني شركت ايران سل، "سراييان" عضو هايت مديره شركت ارتباطات سيار،"مطلع" مدير عامل شركت كارخانجات مخابراتي ايران و مديران شركت‌هاي خارجي در ايران از جمله زيمنس و اريكسون از ديگر سخنرانان اين همايش هستند.

در اين همايش سخنرانان به بيان ديدگاه‌هاي خود درباره، فعاليت ها، برنامه‌ها و سياست‌هاي دولت و تحولات جهاني صنعت تلفن همراه در بخش توليد و ارايه خدمات و شكل‌گيري كنسرسيوم‌هاي داخلي مي‌پردازند.

همچنين روند خصوصي‌سازي و آزادسازي در عرصه تلفن همراه در كشور، استفاده از توان بخش خصوصي در ارايه خدمات تلفن همراه در كشور، چگونگي حضور در بازارهاي جهاني و آموزش و پژوهش در ارتباطات سيار از ديگر مسايلي است كه در اين همايش مورد بحث و تبادل نظر قرار مي‌گيرد.دسته ها :
شنبه بیست و یکم 5 1385
X