دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 48034
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

مسوول كميته فناوري اطلاعات شوراي شهر تهران گفت: "طرح جامع فناوري اطلاعات شهر تهران" اواخر اسفند ماه سال ‪ ۸۴‬تصويب شده است.

"مهنوش معتمدي آذر " در گفت و گو با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: با توجه به اهميت اين طرح براي تمامي شهرها به ويژه شهر تهران، با اجراي آن در تهران، مي‌تواند به صورت الگو درآمده و ساير شهرها نيز آن را تصويب كرده و مورد اجرا قرار دهند.

وي تصريح كرد: اميدواريم با توجه به مصوبه شوراي عالي فناوري اطلاعات كشور كه بندي از آن در مورد تحقق "شهر الكترونيك" بوده و با هماهنگي شوراي شهر تصويب شده است، سريعتر براي اجراي طرح اقدام كنيم.

معتمدي اظهار اميدواري كرد كه پس از اينكه طرح جامع فناوري اطلاعات شهر تهران تهيه شد بسترهاي لازم براي اجراي آن توسط شوراي عالي فناوري اطلاعات كشور فراهم شود تا بتوانيم اين طرح را به اجرا در آوريم.

وي تاكيد كرد: بخش مهمي از خدمت رساني در شهر تهران را، شهرداري بر عهده دارد كه در خصوص فناوري اطلاعات تا حدودي پيشرفت‌هايي كرده است.

مسوول كميته فناوري اطلاعات شوراي شهر تهران ادامه داد: به زودي قرار است در مناطق شهرداري تهران برخي امور و ارايه خدمات به شهروندان به صورت الكترونيكي ارايه شود.

وي خاطرنشان كرد: طرح جامع فناوري اطلاعات شهر تهران، قرار است فعاليت تمامي سازمان‌هاي ارايه‌دهنده خدمات در شهر تهران را ساماندهي كند و بستر هاي لازم را براي ارايه خدمات از راه دور و به صورت الكترونيكي فراهم كند.

به گفته وي، در اين طرح قرار است ارايه اطلاعات و شفاف‌سازي قوانين و مقررات مربوط به هر دستگاه انجام شود و مسوولان هر بخش مشخص و پاسخگيري به صورت الكترونيكي انجام شود.

وي با بيان اينكه اميدواريم تا دو سال آينده خدمات به صورت الكترونيكي به شهروندان ارايه شود، گفت: اين طرح شامل اطلاع رساني، ارايه مقررات، آيين نامه‌ها و دستور العمل‌ها به شهروندان و دريافت فرم و پاسخگويي به شهروندان به صورت الكترونيكي است.

به گفته وي، بخش عظيمي از برنامه‌هاي ما اين است كه خدمات ارايه شده به شهروندان به صورت آسان، شفاف و سريع باشد و اين اقدام تنها در بستر فناوري اطلاعات ميسر مي‌شود.


دسته ها :
شنبه بیست و یکم 5 1385
X