دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47649
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

رييس مركز امور بازرسي سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، اسامي برخي از ‌گارانتي‌هاي غير معتبر گوشي‌هاي تلفن همراه را اعلام كرد.

محمدحسن نعمت‌اللهي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين اسامي، ‌از خريداران خواست تا در انتخاب و خريد خود دقت لازم را داشته باشند.

وي گارانتي‌هاي "ايرانيان"، "پارس‌تل"، "پارسه"، "پارس‌پويش"، "نوين"، "امارات"، "آريان‌تل"، "آريا‌تل" و "سيما" را گارانتي‌هاي فاقد اعتبار ذكر كرد و گفت: عمده‌ي گوشي‌ها با اين گارانتي‌ها، يا قاچاق هستند و يا توسط نمايندگي‌هاي غير معتبر وارد كشور شده‌اند؛ درواقع اين اسامي ‌كه بعضا شناخته‌شده و معروف هم هستند، اهرمي ‌براي ورود گوشي‌هاي قاچاق است.

او تاكيد كرد: از نظر ما گوشي معتبر در پشت خود نمايندگي معتبري نيز دارد، كه اين نمايندگي به شركت‌هاي اصلي توليدكننده وصل است.

رييس مركز امور بازرسي سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان گفت: با بررسي‌هايي كه انجام داديم، متوجه شديم حتي تلفن‌هاي برخي از گارانتي‌ها، تلفن‌ منازل آن‌هاست و از طرف ديگر، متن مواردي كه در آن گارانتي‌ها عنوان شده، شرايطي كاملا يك‌طرفه بوده و به نفع خريدار نيست.

نعمت‌اللهي اظهار داشت: اگر قانون حمايت از مصرف‌كنندگان كه در مجلس و شوراي نگهبان در دست بررسي است، به تصويب برسد، بسياري از مشكلات خدمات پس از فروش حل مي‌شود؛ زيرا تا امروز قانون مشخصي براي برخورد با چنين تخلفاتي نداشتيم.

وي توصيه كرد: مردم بايد در خريد كالاي خود و گارانتي آن دقت لازم را داشته باشند و تلاش كنند كالايي را كه خريداري مي‌كنند، از گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب و معتبر و قانوني برخوردار باشد؛ تا بتواند در صورت بروز مشكل با استفاده از گارانتي به نمايندگي مورد نظر رجوع كنند.


دسته ها :
جمعه بیستم 5 1385
X