دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47874
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت در ادامه برنامه جامع به روزنگاري امنيتي نرم‌افزارهاي خود، روز سه شنبه ‪ ۱۲‬وصله اصلاحي جديد براي ترميم جديدترين حفره‌هاي امنيتي شناسايي شده در محصولات خود از جمله سيستم‌عامل "ويندوز" و مجموعه نرم‌افزاري "آفيس" منتشر كرد.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، از ميان اين ‪ ۱۲‬وصله اصلاحي، ‪۹‬ مورد به حفره‌هاي امنيتي "بحراني" بازمي‌گردند كه هكرها با سوء‌استفاده از آنها مي‌توانند كنترل رايانه‌هاي كاربران را از راه دور در اختيار خود گرفته و كدهاي مخربشان را در اين رايانه‌ها اجرا كنند.

نكته مهم درباره وصله‌هاي جديد، ارتباط دو مورد از آنها با نرم‌افزار پركاربر "پاورپوينت" است كه از نوع بحراني نيز محسوب مي‌شوند.

شركت توليدكننده نرم‌افزارهاي ضد ويروس "سيمانتك" چندي پيش هشدار داده بود كه نمونه‌هايي از تلاش هكرها براي نفوذ به رايانه‌ها با استفاده از يكي از همين ايرادهاي امنيتي نرم‌افزار "پاورپوينت" و به كمك تروجاني به نام "پي‌پي‌دي دراپر.بي"، در اينترنت مشاهده شده‌است.

‪ ۱۲‬وصله اصلاحي جديد منتشر شده توسط مايكروسافت علاوه بر "پاورپوينت"، آخرين ايرادهاي شناسايي شده در "اينترنت اكسپلورر"، سيستم‌عامل "ويندوز"، نرم‌افزار "آوت لوك اكسپرس"، مجموعه برنامه‌نويسي "ويژوال بيسيك" و "ويندوز دي‌ان‌اس" را نيز شامل مي‌شوند.

شركت "مايكروسافت" طبق برنامه گسترده امنيتي خود كه از چند سال قبل در پيش گرفته، در دومين سه‌شنبه از هر ماه وصله‌هاي اصلاحي برطرف‌كننده مشكلات امنيتي تازه‌شناسايي شده در محصولات خود را منتشر مي‌كند كه مجموعه جديد نيز بر همين اساس در روز سه‌شنبه هشتم اوت منتشر شده‌است.

كاربران مي‌توانند وصله‌هاي اصلاحي جديد مايكروسافت را در آدرس اينترنتي ‪ www.microsoft.com/security‬به صورت رايگان دانلود كنند.


دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 5 1385
X