دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 48033
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

رييس انجمن شركت‌هاي اينترنتي گفت: توقف فعاليت ‪ISP‬ها صحت ندارد اما مجوز جديدي در اين زمينه صادر نخواهد شد.

"مسعود رياضيات" امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار آي تي ايرنا در مورد اينكه در برخي از رسانه‌ها اين مطلب منتشر شده است، افزود: سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام كرده‌است تا زماني كه مقررات جديد تعيين نشود، مجوزي در اين زمينه صادر نمي‌شود.

وي تصريح كرد: اين تقسيم بندي كه اكنون در زمينه خدمات اينترنتي در كشور وجود دارد پيش از اين توسط مصوبه‌هاي قبلي انجام شده است كه شامل ‪ )ISP‬شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي) ، ‪ ICP(‬توزيع‌كنندگان پهناي باند)، ‪ VOIP(‬تلفن اينترنتي)، ‪ PAP(‬خدمات اينترنت پرسرعت) و بسياري موارد ديگر است.

به گفته رييس انجمن شركت‌هاي اينترنتي، اين تقسيم بندي اكنون با پيشرفتي كه در زمينه فناوري اطلاعات به وجود آمده، جايگاه مناسبي ندارد.

رياضيات اضافه كرد: در سراسر دنيا به بخشي كه خدمات اينترنتي ارايه مي دهد، ‪ ISP‬اطلاق مي‌شود كه اين ‪ISP‬ها مي‌توانند خدمات تهيه، توزيع و ارايه خدمات اينترنتي را انجام دهند، در واقع امور خدمات اينترنتي در اين مراكز تجميع شده است.

به گفته وي، فلسفه وجودي ‪ICP‬ها نيز اين بود كه اين مراكز از ماهواره استفاده كرده و نقطه تماس بين‌المللي داشته باشند، تا تامين‌كننده پهناي باند اينترنتي باشند.

رياضيات افزود: اما اكنون با جمع‌آوري ماهواره ها، شركت فناوري اطلاعات اعلام كرده كه خود تامين‌كننده پهناي باند بوده و با قيمت مناسب آن را تامين مي‌كند.

وي ادامه داد: به همين سبب موضوع وجود و فعاليت ‪ICP‬ها با ابهام مواجه شده است، و همچنين به دليل اينكه اكنون بيش از هزار ‪ ISP‬در كشور در حال فعاليت است، اعلام شده كه بيش از اين ديگر مجوز ‪ ISP‬صادر نمي‌شود.

به گفته وي، اكنون قرار است فعاليت‌ها محدود شود، تا مقررات جديد به نتيجه برسد.


دسته ها :
دوشنبه شانزدهم 5 1385
X