دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47448
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شرکت مایکروسافت در اقدامی نمادین از سه هزار هکر و کارشناس امنیتی شرکت‌کننده در همایش امنیتی "بلک هت" در لاس‌وگاس آمریکا درخواست کرد تا در صورت توان حفره‌های امنیتی "ویندوز ویستا" را شناسایی کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شرکت مایکروسافت روز پنج‌شنبه نگارش آزمایشی سیستم‌عامل جدید "ویندوز ویستا" را در اختیار کارشناسان امنیتی حاضر در این همایش قرار داد و ضمن شرح اقدامات و تلاشهای صورت گرفته برای افزایش حداکثری قابلیتهای امنیتی "ویستا"، از این کارشناسان درخواست کرد درصورت توان ایرادهای امنیتی این سیستم‌عامل را شناسایی کنند.

شرکت "مایکروسافت" در سالهای گذشته همواره با شناسایی پی در پی انبوهی از ایرادهای امنیتی بحرانی در مهمترین محصولات خود از جمله "ویندوز"، نرم‌افزارهای "آفیس" و مرورگر "اینترنت اکسپلورر" مواجه شده و مورد انتقاد گسترده کارشناسان امنیتی قرارگرفته‌است اما به نظر می‌رسد این شرکت هم‌اکنون با معرفی "ویستا" در تلاش است ثابت کند کیفیت امنیتی نسل جدید نرم‌افزارهای مایکروسافت متحول شده‌است.

"مایکروسافت" برای تقویت امنیتی نسل جدید نرم‌افزارهای خود به برنامه‌ای گسترده موسوم به "چرخه تولید امنیتی نرم‌افزار" روی آورده‌است که "ویستا" نخستین محصول تولید شده برپایه این برنامه است.

طبق برنامه "چرخه تولید امنیتی نرم‌افزار"، برخلاف گذشته که در ابتدا برنامه‌نویسان مایکروسافت کد اصلی یک نرم‌افزار را نوشته و سپس به تقویت امنیتی آن اقدام می‌کردند، از این پس برنامه‌نویسان مایکروسافت ملزم خواهند بود از همان ابتدا و در هنگام نوشتن کد اصلی هر نرم‌افزار، جوانب امنیتی را در نظر گرفته و بررسی کنند که آیا کد اصلی نوشته شده برای نرم‌افزار می‌تواند مورد سوء‌استفاده هکرها قرار بگیرد یا خیر.

همایش "بلک هت" هر سال با شرکت برخی مشهورترین هکرها، کارشناسان شرکتهای تولیدکننده نرم‌افزارهای ضد ویروس و کارشناسان شرکتهای تحقیقات امنیت رایانه‌ای برگزار می‌شود.


دسته ها :
دوشنبه شانزدهم 5 1385
X