دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47899
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

بنیاد "موزیلا" تولیدکننده مرورگر دارای کدباز "فایرفاکس" روز چهارشنبه اعلام کرد این مرورگر برای ‪ ۲۰۰‬میلیونیم بار از وب سایت این بنیاد دانلود شده‌است.

به گزارش سایت اینترنتی "بتا نیوز"، خبر ‪ ۲۰۰‬میلیون بار دریافت مرورگر "فایرفاکس"، تنها رقیب مرورگر "اینترنت اکسپلورر"، درحالی منتشر می‌شود که تنها یک سال و نه ماه از انتشار اولین نگارش این مرورگر می‌گذرد.

هر چند ‪ ۲۰۰‬میلیون بار دانلود شدن "فایرفاکس" بدین معنا نیست که این این مرورگر از همین تعداد کاربر برخوردار است اما این رقم بازهم موفقیتی ارزشمند برای بنیاد "موزیلا" و همچنین جامعه تولیدکنندگان و کاربران نرم‌افزارهای دارای کد باز محسوب می‌شود.

آخرین آمار ارائه شده توسط شرکت تحقیقات اینترنتی "وان استت" در کشور هلند نشان می‌دهد هم‌اکنون حدود ‪ ۱۳‬درصد از کاربران اینترنت در جهان از مرورگر "فایرفاکس" برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می‌کنند و این درحالی است که سهم بازار مرورگر "اینترنت اکسپلورر" شرکت مایکروسافت که زمانی بیش از ‪ ۹۰‬درصد کاربران اینترنت از آن استفاده می‌کردند هم‌اکنون برای نخستین بار به ‪ ۸۳/۱‬درصد در جهان کاهش یافته‌است.

هم‌اکنون آمار رشد کاربران مرورگر "فایرفاکس" بنیاد "موزیلا" در جهان و به ویژه در برخی کشورها نظیر آلمان بسیار بالاست به طوری که در حال حاضر نزدیک به ‪ ۴۰‬درصد از کاربران آلمانی اینترنت از مرورگر "فایرفاکس" برای گشت و گذار در استفاده می‌کنند.

بنیاد "موزیلا" مرورگر "فایرفاکس" را به صورت رایگان ارائه می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانند هم‌اکنون نگارش ‪ ۱/۵‬از این مرورگر را از وب سایت "موزیلا" دریافت کنند.

"موزیلا" نگارش دوم از مرورگر "فایرفاکس" را تا پایان سال میلادی جاری عرضه خواهد کرد.


دسته ها :
پنج شنبه دوازدهم 5 1385
X