دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47947
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

بررسي‌هاي جديد نشان مي‌دهد سليقه‌ها و علاقه‌هاي اينترنتي زنان و مردان با يكديگر متفاوت است و به طور مثال يك وب سايت ممكن است از ديد زنان بسيار جذاب و از نظر مردان كاملا غير جذاب باشد.

گزارش سايت اينترنتي "تك وب" در اين‌باره حاكي است، محققان دانشگاه "گلامورگان" در انگليس در مطالعه‌اي جديد متوجه شدند واكنش جنسيت‌هاي مختلف به پايگاههاي اينترنتي كاملا متفاوت است.

در اين مطالعه مشخص شد مردان به طور ناخودآگاه به وب سايتهايي كه در طراحي آنها از رنگهاي كمتري استفاده شده و بيشتر از خطوط مستقيم به جاي خطوط منحني بهره گرفته شده، جذب مي‌شوند و ترجيح مي‌دهند ادبيات مورد استفاده در متن پايگاه اينترنتي رسمي و يا كارشناسانه باشد و از كلمات اختصاري كمتري در آن استفاده شده باشد.

اين درحالي است كه اغلب زنان وب سايتهاي رنگارنگ با خطوط و اشكال منحني را بيشتر مي‌پسندند و ترجيح مي‌دهند ادبيات مورد استفاده در متن آن غير رسمي و ساده باشد.

به علاوه، مردان و زنان بيشتر به وب سايتهايي علاقه‌مندند كه همجنس خودشان آن را طراحي كرده باشد.

تحقيقات محققان اين دانشگاه نشان داد ‪ ۹۴‬درصد از پايگاههايي كه به طور نمونه در اين مطالعه مورد بررسي قرار گرفتند، مطابق سليقه مردان طراحي شده و فقط ‪ ۲‬درصد با سليقه زنان مطابقت بيشتري دارد.


دسته ها :
پنج شنبه دوازدهم 5 1385
X