دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47740
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

مدير مهندسي و سرمايه‌گذاري شركت گسترش انفورماتيك كشور گفت: مشكل كند توسعه يافتن فناوري اطلاعات و ارتباطات در كشور ما، ايزوله عمل كردن است.

"علي رضا عظيميان" امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: براي توسعه ‪ ICT‬در كشور دو مقوله مطرح است كه شامل "زيرساخت‌ها" و "قوانين" مي‌شود.

وي بيان داشت: ما، در هر دو زمينه دچار مشكل هستيم به عنوان مثال زماني كه قرار است كاري انجام شود زيرساخت‌هاي مربوط به آن فراهم نيست به همين دليل كار با وقفه مواجه مي‌شود.

وي تصريح كرد: در مورد قوانين نيز به عنوان نمونه در خصوص پرداخت الكترونيك كه يكي از اساسي‌ترين بخش توسعه ‪ IT‬در كشور است، قوانين مربوط به آن كامل نشده است.

مدير مهندسي و سرمايه‌گذاري شركت گسترش انفورماتيك كشور افزود: در مورد تجارت الكترونيكي نيز خريد آن لاين هنوز ترويج نشده و بحث‌هاي قانوني، حقوقي و سياستگذاري آن با مشكل مواجه است.

عظيميان در مورد نيمه تمام ماندن بسياري از پروژه‌ها در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: در اين حوزه فرد يا نهاد اتمام‌دهنده پروژه وجود ندارد و دليل آن نيز اين است كه مديران تجربه كافي در زمينه ‪ICT‬ ندارند.

وي با اشاره به اينكه اين حوزه، جديد است، افزود: ما فناوري اطلاعات و ارتباطات را به خطا آموخته‌ايم و آن را صحيح فرا نگرفته‌ايم به همين دليل براي توسعه آن با مشكلات عديده‌اي مواجهيم.

وي تاكيد كرد: ما در زنجيره ارزشي هماهنگ با جهان نيستيم، هر كشوري بخشي از زنجيره ارزش را به دست گرفته و بقيه آن را از ديگران كسب مي‌كند، اين در حالي است كه هيچ نقشي در اين بين نداريم و به صورت مستقل عمل مي كنيم.

مدير مهندسي و سرمايه‌گذاري شركت گسترش انفورماتيك با اشاره به اينكه بايد از كشورهاي ديگر استفاده كرد، اظهار داشت: بخش عمده‌اي از فناوري اطلاعات و ارتباطات دانش بوده و در سخت افزار و نرم افزار خلاصه نمي‌شود، ما بايد اين دانش را از ساير دنيا فرا بگيريم تا بدانيم به عنوان مثال در چه جايي چه سخت افزار و در چه جايي چه نرم افزاري را بكار گيريم.

عظيميان گفت: ما هزينه خود را به طراحي اشتباه صرف مي‌كنيم اما هيچ كاري را از پيش نمي‌بريم.


دسته ها :
سه شنبه دهم 5 1385
X