دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 116530
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

از: مريم فراهاني
هميشه شنيده‌ايم زنان و مردان با هم اختلاف‌ها و تفاوت‌هايي دارند.

تفاوت در علاقه‌ها، تفاوت در نگاه به زندگي، و جزيي تر كه بنگريم سياهه‌اي از تفاوت‌ها را شاهديم كه در حالي كه نه ابتدايي دارد و نه انتهايي، دريافت مشتركي را مي‌سازد كه به آن زندگي انسان‌ها مي‌گوييم.

به تازگي دانشمندان و متخصصين مراكز آماري در سراسر جهان تحقيقات مختلفي را درباره اس ام اس يا سرويس پيام كوتاه انجام داده‌اند كه نگاه به آنها نكات جالبي را درباره تفاوت زنان و مردان در استفاده از حتي پيام كوتاه تلفن همراه نشان مي‌دهد.

زنان بيشترين كاربران اس ام اس در جهان
.....................................

يكي از تحقيقاتي كه توسط كارشناسان علوم رايانه‌اي انجام شده است، نشان مي دهد كه كاربران زن از بيشترين استفاده‌كنندگان از سرويس پيام كوتاه هستند.

اين درحاليست كه تنها حدود ‪ ۴۰‬درصد از مردان تمايل به استفاده از سرويس پيام كوتاه دارند.

همين دانشمندان مي‌گويند كه مردها مكالمه با تلفن همراه را به ارسال اس ام اس ترجيح ميدهند كه شايد دليل اين امر به خصوصيت و ويژگي روحي مردان كه كم حوصلگي و شتابزدگي را با خود عجين دارد ، مربوط باشد كه منجر به استفاده كمتر آنها از سرويس اس ام اس مي‌شود.

در كل اين تحقيقات نشان داده است كه كاربران زن تمايل به استفاده از سرويس پيام كوتاه همراه با تصوير را دارند و كاربران مرد تمايل بيشتري به بهره مندي از خدمات موسيقي تلفن همراه دارند.

پيام تصويري يا پيام نوشتاري مساله اين است
.........................................

يكي از تحقيقاتي كه درباره سيستم پيام كوتاه تلفن همراه به تازگي در آمريكا انجام شده و توسط سايت ايتاليايي كاتاوب منتشر شده‌است ، نشان مي دهد در حالي كه زنان علاقه بيشتري به پيام تصويري دارند، مردان علاقه خود را به پيام نوشتاري نشان مي‌دهند.

هم اكنون ‪ ۵۷‬درصد زنان در جهان به استفاده از سيستم ارسال پيام‌هاي تصويري علاقه دارند، و ‪ ۶۰‬درصد مردان نيز ، بيشتر از سيستم پيام كوتاه يا اس ام اس استفاده مي‌كنند.

نكته جالب تر اين تحقيق آن است كه بدانيم مردان مورد بحث در اين تحقيق از تلفن همراه بيشتر براي گوش دادن به موسيقي استفاده كرده‌اند.

علايق زنان، علايق مسوولان شركت‌هاي مخابراتي را شكل مي‌دهد
.......................................................

با توجه به اين مطلب كه ‪ ۳۷‬درصد از كل سود شركت‌هاي مخابراتي ارايه دهنده سيستم‌هاي تلفن همراه از طريق اس ام اس تامين مي‌شود، به نظر مي‌رسد اين شركت‌ها بايد سلايق زنان را وجهه اول علايق خود در اين زمينه سازند.

به عقيده محققان با توجه به علاقه زنان به استفاده از اس ام اس از يك سو ، و استفاده از سيستم ارسال پيام‌هاي تصويري از سوي ديگر ، شركت‌هاي مخابراتي و سازندگان گوشي بايد سيستم و امكانات بهينه‌سازي پيام‌هاي كوتاه به ويژه تصويري را مد نظر قرار دهند.

با نظر داشت اين مساله انتظار مي‌رود كه دوره جديدي از تجهيزات و امكانات براي ارسال پيام‌هاي تصويري در راه باشد.

زهري به نام پيام‌هاي كوتاه
........................................

در هر حال بايد توجه داشته باشيم زنان و مردان هر كدام وجهي از انسان هستند كه به يكسان در معرض خطرات قرار مي‌گيرند كه يكي از آنها درد مزمن ناشي از استفاده بيش از حد از اس ام اس يا پيام‌هاي كوتاه است!
شايد نخواهيد باور كنيد اما گزارش حاصل از تحقيق پژوهشگران ايتاليايي نشان مي‌دهد كه روزانه بر تعداد كاربران ارسال‌كننده اس ام اس يا پيام كوتاه در تمام دنيا افزوده مي‌شود كه اين امر باعث افزايش آمار آسيب‌هاي دست، مچ و انگشت‌هاي افراد شده است.

تحقيقات كارشناسان رايانه‌اي ايتاليا كه به تازگي صورت گرفته است، نشان مي‌دهد كه ‪ ۴۰‬درصد از استفاده‌كنندگان از خدمات اس ام اس از دردهاي مزمن دست و مچ رنج مي‌برند.

بر اين اساس سالانه حدود ‪ ۳/۸‬ميليون نفر به دليل احساس درد در انگشتان و دست خود به پزشك مراجعه مي‌كنند.

تحقيقات يك شركت تلفن همراه نشان مي‌دهد كه بيش از ‪ ۱۲‬درصد از استفاده‌كنندگان از اس ام اس روزانه ‪ ۲۰‬پيام مي‌فرستند.

بر اساس اين گزارش يك كارگر شاغل در شركتي ايتاليايي در ‪ ۴۸‬ثانيه توانسته است متن ‪ ۱۷۰‬كاراكتري را تايپ كند كه اين شخص به عنوان سريع‌ترين ارسال‌كننده اس ام اس در جهان شناخته شده است.


دسته ها :
سه شنبه دهم 5 1385
X