دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47651
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

اولین دستگاه شماره‌گیر و پاسخگو به تلفن برای جانبازان قطع نخاعی گردنی طراحی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان با بیان این مطلب گفت: از آنجایی که جانبازان قطع نخاع گردنی برای شماره‌گیری و پاسخگویی به تلفن و نیز انجام کارهای روزمره با مشکلات بسیاری روبرو هستند، این دستگاه توانایی آنها را برای کنترل محیط و ارتباط با مخاطب از طریق تلفن بالا می‌برد.

همچنین "مهرداد مختاری" یکی از سرپرستان طرح گفت: این دستگاه حساس به صوت، در صورت لزوم به سیستم تنفسی جانباز نیز حساس است.

وی دوره تکمیلی طرح را یک ساله معرفی کرد و افزود: این دستگاه، با استفاده از سیستم هوشی مصنوعی و کنترل اختلالات محیطی، توانایی جانبازان قطع نخاع گردنی را افزایش می‌دهد.

"محمد صالح خواجه حسینی" سرپرست دیگر طرح با اشاره به اینکه این دستگاه مجهز به ریانه است، تصریح کرد: جانباز قطع نخاع گردنی، علاوه بر سیستم پاسخگویی به تلفن می‌تواند از خدمات رسانه‌ای چون ارتباط با اینترنت، تماشای فیلم، سی دی و غیره بهره‌مند شود.

این طرح با حمایت پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان بنیاد شهید و امور ایثارگران و به سرپرستی "مهرداد مختاری" و "محمد صالح خواجه‌حسینی" سرپرستان طرح، برای جانبازان قطع نخاع گردنی طراحی شده است.


دسته ها :
سه شنبه دهم 5 1385
X