دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 48127
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

احمدی نژاد با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای مخابرات حوزه کاری این وزارتخانه را یکی از ارکان جامعه دانست و گفت: اهمیت مخابرات در این است که روزانه در حال تحول است و فناوری های جدید وارد آن می شود. مخابرات شبیه هواست که اگر یک روز نباشد همه امور مختل می شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی مهر، دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز با حضور در اولین گردهمایی سراسری مدیران مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایراد سخنرانی پرداخت.

احمدی نژاد خواستار بهره مندی مجموعه مخابرات کشور از آخرین و پیشرفت ترین فناوری عالم شد و گفت: باید تلاش کنیم از حداکثر توانمندی های سخت افزاری و نرم افزاری داخلی استفاده کنیم. رئیس جمهور با اشاره به واردات سالی 10 میلیون گوشی تلفن همراه گفت: آیا واقعا متخصصین ما نمی توانند مثل این گوشی ها را بسازیم باید کمی حوصله کنیم و از صنایع داخلی که موجب اشتغال زایی فرزندان خودمان می شود، حمایت کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به میثاق نامه مدیران این وزارتخانه که در این همایش نامه مطرح شد عصاره این میثاق نامه را شعار پاک باشیم و خدمتگذار، خواند.

وی اظهار داشت: می توانیم با بهینه کردن مخابرات در کشور هزینه های جابجایی را کاهش دهیم بیش از 30 درصد از جابجایی شهری کار اداری است و چون حلقه های ارتباطی شکل نگرفته باعث اتلاف بنزین وقت و هزینه می شود.

رییس جمهور خواستار تشکیل یک بانک اطلاعات پژوهشی و همکاری مسقتیم وزارت ارتباطات با دانشگاههای کشور شد و گفت: ایجاد و توسعه شبکه ملی اینترنت را در اولویت قرار بدهیم چون شبکه جهانی فعلی خیلی نامطمئن است.

احمدی نژاد بر به روز بودن تکنولوژی این حوزه تاکید و تصریح کرد: نگاه مدیران این بخش باید به آخرین فناوری های روز باشد و این به منظور داشتن آن نیست بلکه باید شناسایی داشته باشیم.

رئیس جمهوری افزود: تلاش کنیم تا از حداکثر توانمندی سخت افزاری و نرم افزاری کشور استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار "مهر"، رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مسئولان مخابرات کشور افزود: انتظار دارم که به سرعت وضعیت ارتباطات داخل کشور را سازماندهی کنیم و پوشش کامل مخابراتی ایجاد شود.

دکتر احمدی نژاد گفت: تمام ساختمان های دولتی در اختیار شما قرار می گیرد. می توانید از آنها برای نصب آنتن برای پوشش کامل شهر استفاده کنید.

وی در پایان خواستار عزم و اراده مسئولان مخابرات برای صدور فناوری اطلاعات ازسوی ایران به کشورهای مختلف جهان شد. گفتنی است رئیس جمهور قبل از ایراد سخنرانی تلفنی با شهیدان پورحسینی (از شهدای مخابرات) گفتگو کرد. احمدی نژاد همچنین از نمایشگاه صنعت مخابرات در حاشیه این همایش دیدن کرد.


دسته ها :
سه شنبه دهم 5 1385
X