دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47649
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

رييس هيات مديره كنسرسيوم فناوري اطلاعات ايران و افغانستان گفت: دفتر كنسرسيوم فناوري اطلاعات ايران و افغانستان در كابل به طور رسمي افتتاح شد.

"محمد حسين برادران قاسمي" امروز (يكشنبه) در گفت و گو با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: اين دفتر از يك ماه گذشته داير بوده اما اخيرا به طور رسمي افتتاح شده و فعاليت خود را آغاز كرده است.

وي در مورد سفر ‪ ۲۶‬تيرماه تيم ايراني به افغانستان براي مذاكرات در زمينه فعاليت نرم افزاري اظهار داشت: در اين سفر چهار روزه با مسوولان مختلف افغانستان از جمله وزيران مخابرات و دادگستري و ساير سازمان و ارگان‌ها ديدار كرده و موافقت نامه‌هايي را منعقد كرديم.

وي بيان داشت: با توجه به سفر تيم قبلي كه براي نياز سنجي و تعريف پروژه‌ها به افغانستان سفر كرده بودند، تعدادي پروژه در وزارت خانه‌هاي امور اقتصاد و دارايي، دادگستري و بهداشت و درمان و آموزش پزشكي تعريف شده بود.

قاسمي تصريح كرد: ما پيش نويس‌هاي اين پروژه‌ها را به مسوولان افغاني داده‌ايم و قرار است پس از بررسي و تامين اعتبار توسط آنها، براي اجرايي شدن به كنسرسيوم فناوري اطلاعات ايران و افغانستان ابلاغ كنند.

وي خاطرنشان كرد: ما از نظر تعيين شركت‌ها و نياز سنجي بازار افغانستان و تعيين اولويت ها، اقدامات لازم را انجام داده‌ايم و منتظر پاسخ مسوولان افغاني هستيم.

وي تصريح كرد: بازار نرم افزار افغانستان بازار مطلوبي براي ايران مي باشد و دليل آن نيز مشتركات فرهنگي و زباني و جو مناسبي كه در آنجا در خصوص همكاري با ايرانيان وجود دارد، است.

رييس هيات مديره كنسرسيوم فناوري اطلاعات ايران و افغانستان گفت: ما مي توانيم با توجه به مباني فرهنگي مشترك فعاليت خوبي در بازار نرم افزار افغانستان داشته باشيم كه هم به نفع مردم ايران و هم به نفع مردم افغانستان باشد.


دسته ها :
يکشنبه هشتم 5 1385
X