دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47537
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شرکت "سامسونگ" در حال آماده‌سازی حافظه‌های "فلش" چهار گیگابایتی جدیدی است که با نصب در رایانه‌های مجهز به سیستم‌عامل "ویندوز ویستا"، سرعت روشن شدن رایانه و آماده به کار شدن این سیستم‌عامل را به میزان بسیار زیادی بالا می‌برند.

به گزارش سایت اینترنتی "تک وب"، "فلش درایو" جدید شرکت "سامسونگ" از یک فن‌آوری تعبیه شده در "ویندوز ویستا" به نام "ردی بوست" بهره می‌گیرد که بر پایه آن سیستم‌عامل "ویندوز" می‌تواند از یک حافظه "فلش" به عنوان مکمل حافظه "رم"(‪ (RAM‬در رایانه استفاده کند.

این "فلش درایو" توسط یک پورت "ای‌تی‌آی" به "مادربورد" رایانه متصل می‌شود و تمامی اطلاعات مربوط به راه‌اندازی شدن سیستم عامل "ویندوز ویستا" و همچنین اطلاعاتی که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند از هارد دیسک رایانه خوانده شده و بدین درایو منتقل می‌شوند تا در هنگام روشن شدن رایانه با توجه به سرعت بالای حافظه‌های "فلش"، این اطلاعات بلافاصله از روی این "فل درایو" خوانده و اجرا شوند و سرعت راه‌اندازی رایانه و همچنین عملکرد عمومی آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

"فلش درایو" چهار گیگابایتی جدید شرکت سامسونگ احتمالا همزمان با عرضه سیستم‌عامل "ویندوز ویستا" توسط شرکت "مایکروسافت" در اوایل سال میلادی آینده عرضه خواهد شد.


دسته ها :
يکشنبه هشتم 5 1385
X