دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 128747
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

شرکت "نوکیا" در حال آزمایش فن‌آوری جدیدی است که به کمک آن کاربران تلفنهای همراه می‌توانند علاوه بر شبکه‌های مخابراتی موبایل، از شبکه‌های اینترنت بی‌سیم "وای-فای" برای برقراری تماس استفاده کنند.

به گزارش سایت اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، فن‌آوری اتصالات اینترنتی بی‌سیم با برد کوتاه "وای-فای"(‪ (Wi-Fi‬نخستین بار در سال ‪ ۲۰۰۳‬و توسط شرکت "اینتل" به صورت یک استاندارد جهانی برای ارائه بی‌سیم اینترنت در مکانهایی نظیر کافی‌نتها و فرودگاه‌ها معرفی شد و مورد استقبال گسترده قرار گرفت به طوری که هم‌اکنون شرکتهای ارائه‌دهنده اشتراکهای اینترنتی در بسیاری از نقاط شهرهای پیشرفته از همین فن‌آوری برای ارائه اینترنت بی‌سیم، به ویژه برای کاربران لپ تاپها، استفاده می‌کنند.

شرکت "نوکیا" هم‌اکنون گوشی تلفن همراه جدیدی به نام ‪ ۶۱۳۶‬عرضه کرده‌است که در صورت شناسایی سیگنالهای اینترنت بی‌سیم "وای-فای" در محیط، به صورت خودکار از شبکه مخابراتی به شبکه اینترنتی سوییچ کرده و هنگام خروج کاربر از محدوده تحت پوشش اینترنت بی‌سیم "وای-فای"، مجددا به صورت خودکار به استفاده از شبکه مخابراتی بازمی‌گردد.

"نوکیا" هم‌اکنون آزمایش فن‌آوری جدید خود را در شهر "اولو" در کشور فنلاند آغاز کرده‌است. بسیاری از نقاط شهر "اولو" هم‌اکنون زیر پوشش اینترنت بی‌سیم "وای‌فای" قرار دارند.

استفاده از اینترنت بی‌سیم به جای استفاده از شبکه‌های مخابراتی سبب آنتن‌دهی بهتر موبایلها در محیطهای بسته شده و به علاوه هزینه‌های تماسهای کاربران را نیز تا زمان حضور در محدوده تحت پوشش اینترنت بی‌سیم، کاهش می‌دهد.

بر پایه این فن‌آوری، هنگام قرار داشتن گوشی در محدوده تحت پوشش اینترنت بی‌سیم، گوشی از فن‌آوری تلفن اینترنتی(‪ (VoIP‬برای برقراری تماس استفاده کرده و کاربر هزینه تماس با این شبکه را از طریق پرداخت هزینه به اوپراتور تلفن همراه خود، می‌پردازد.

تلفن جدید ‪ ۶۱۳۶‬شرکت "نوکیا" تا پایان تابستان جاری و به قیمت ‪ ۳۵۰‬دلار به فروش خواهد رفت. این گوشی علاوه بر امکان برقراری ارتباط با شبکه اینترنت بی‌سیم "وای-فای"، به یک دوربین ‪ ۱/۳‬مگاپیکسلی و همچنین امکان استفاده از کارتهای حافظه "مایکرو اس‌دی" مجهز است.


دسته ها :
يکشنبه هشتم 5 1385
X