دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47779
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت "مايكروسافت" سرانجام نوارابزار "ويندوز لايو تولبار"(‪Toolbar‬ ‪ (WIndows Live‬خود را از وضعيت آزمايشي خارج كرده و به صورت رسمي منتشر كرد.

به گزارش سايت اينترنتي "تك وب"، نوارابزار "ويندوز لايو تولبار" ويژه نصب روي مرورگر "اينترنت اكسپلورر" عرضه شده و تنها در رايانه‌هاي مبتني بر سيستم‌عامل "ويندوز اكس‌پي" قابل اجراست.

نوارابزار يا "تولبار" به طور كلي به برنامه نسبتا كوچكي گفته مي‌شود كه به عنوان مكمل مرورگر اينترنتي در رايانه نصب شده و در واقع هدف اصلي آن بهبود تجربه گشت و گذار در اينترنت براي كاربران است.

نوارابزار جديد شركت مايكروسافت داراي يك قسمت ويژه تايپ كليد - واژه‌هايي است كه كاربران خواهان جستجوي آنها در اينترنت هستند. بدين‌ترتيب كاربر مي‌تواند در هر وب سايتي كه باشد بدون نياز به مراجعه به وب سايتهاي موتورهاي جستجو، اطلاعات مورد نياز خود را در اينترنت جستجو كند.

نوارابزار "ويندوز لايو" براي جستجوي اينترنت از موتور جستجوي خود شركت "مايكروسافت" يعني "ام اس ان" استفاده مي‌كند.

اين نوار ابزار جديد به علاوه قابليتهاي امنيتي نظير حفاظت كاربران در برابر وب سايتهاي فريبنده و جعلي(فيشينگ) و نيز ويروسهاي اينترنتي ارائه كرده و امكان ذخيره تصاوير، متون و وب سايتهاي مورد نظر در اينترنت را به سادگي فراهم مي‌آورد.

درحال حاضر نوارابزارهاي ارائه شده توسط دو شركت رقيب "ياهو" و "گوگل" در مقايسه با نوارابزار مايكروسافت از محبوبيت بسيار بالاتري برخوردارند به طوري كه ‪ ۹۶‬درصد از جستجوهاي اينترنتي صورت گرفته توسط نوارابزارها، توسط نوارابزار همين دو شركت صورت مي‌گيرد.

طبق آخرين آمارها، كاربران هم‌اكنون در ‪ ۱۲‬از موارد براي جستجوي اينترنت به جاي مراجعه مستقيم به وب سايتهاي موتورهاي جستجو، از نوارابزارها استفاده مي‌كنند.

درحالي كه شركت مايكروسافت نوارابزار خود را تنها ويژه استفاده در مروگر "اينترنت اكسپلورر" همين شركت عرضه كرده، دو شركت "ياهو" و "گوگل" علاوه بر ارائه نوارابزار براي اين مرورگر، نگارشهايي از نوارابزارهاي خود را نيز ويژه نصب در مرورگر داراي كدباز و محبوب "فايرفاكس" عرضه كرده‌اند.

علاقه‌مندان هم‌اكنون مي‌توانند با مراجعه به وب سايت شركت "مايكروسافت"، نوارابزار "ويندوز لايو تولبار" را به صورت رايگان از اين وب سايت دانلود كنند.


دسته ها :
شنبه هفتم 5 1385
X