دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47999
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

مدير عامل يكي از ‪ICP‬ها (توزيع‌كنندگان پهناي باند) گفت: منتظر ابلاغ آيين نامه جديد در مورد مجوز ‪ICP‬ها هستيم.

"محمودرضا خادمي" در گفت و گو با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: از زماني كه ماهواره‌ها جمع آوري شده ابلاغ رسمي از سوي سازمان تنظيم مقررات در مورد تعريف كار ‪ICP‬ها نشده است.

وي بيان داشت: به نظر ديگر مجوزي به نام ‪ ICP‬نخواهيم داشت زيرا سازمان تنظيم مقررات و مخابرات معتقد است كه مجوز استفاده از ‪ Gateway‬بين المللي را به برخي از شركت‌ها داده بود كه اكنون با جمع آوري ماهواره‌ها اين مجوز ديگر معني ندارد.

وي تصريح كرد: قرار است توزيع‌كننده پهناي باند از طريق شركت ديتا باشيم اما از طريق ماهواره ديگر، فعاليتي نخواهيم داشت.

وي در مورد قطعي فيبر نوري در هفته گذشته گفت: اين مشكل بنابراظهارات مسوولان مخابرات برطرف نشده و همچنان ادامه دارد و خسارات بسياري نيز به شركت‌ها وارد كرده است.

خادمي اظهار داشت: اين مشكل توسط مسوولان در حال رفع شدن است اما كاربران نهايي تقاضاي خسارت از شركت‌ها دارند.

وي با بيان اينكه قراردادهاي فروش پهناي باند شركت ديتا و مخابرات همراه با ‪ SLA(‬سطح كيفيت خدمات) است، گفت: اميدواريم طبق قرار داد ‪SLA‬ خسارت‌هاي وارد شده به شركت‌ها جبران شود.

مدير عامل اين ‪ ICP‬يادآور شد: حدود ‪ ۳۴‬مجوز ‪ ICP‬در كل كشور داريم كه ‪۱۷‬تاي آنها در تهران فعال هستند.

"محمود خسروي" رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي چندي پيش در مورد روند فعاليت شركت‌هاي ‪ ICP‬گفته بود كه شركت مخابرات ايران در گذشته به دليل تكميل نبودن شبكه فيبر نوري، توانايي ارتباط را نداشت.

وي افزوده بود: به همين دليل ‪ICP‬ها براي ارايه پهناي باند از طريق ماهواره به كاربران به وجود آمدند، اما در حال حاضر فيبر نوري كشور با پهناي باند وسيع در كشور ايجاد شده و قيمت آن نيز يك سوم پهناي باند ماهواره است.


دسته ها :
شنبه هفتم 5 1385
X