دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 66901
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

"انوشه انصاري"، زن ‪ ۳۹‬ساله ايراني‌الاصل ساكن آمريكا در آينده نزديك به عنوان نخستين زن توريست فضانورد عازم ايستگاه فضايي بين‌المللي مي‌شود.

به گزارش سايت اينترنتي "تايمزآن‌لايم"، "انوشه انصاري" طبق برنامه‌هاي از پيش تعيين شده در سال ميلادي آينده و بوسيله يك سفينه روسي "سويوز" به ايستگاه فضايي بين‌المللي اعزام خواهد شد و اين درحالي است كه چنانچه برنامه سفر فضايي يك ميليونر ژاپني براي سال جاري به هر دليل لغو شود، "انوشه انصاري" زودتر از برنامه تعيين شده و در سال ميلادي جاري به فضا خواهد رفت.

"انصاري" در اوايل سال ميلادي جاري آزمايشهاي پزشكي دشوار لازم براي سفر به خارج از جو را با موفقيت پشت سرگذارده و چند ماه در پايگاه فضايي "استار سيتي" در خارج از شهر مسكو تحت آموزشهاي فضايي بوده‌است.

سفرهاي توريستي فضايي هم‌اكنون با هزينه ‪ ۲۰‬ميليون دلار توسط يك شركت آمريكايي به نام "اسپيس ادونچرز" در ويرجيناي آمريكا سازمان دهي شده و با كمك آژانس فضايي روسيه عملي مي‌شوند.

تاكنون سه توريست فضايي به سلامت به ايستگاه فضايي بين‌المللي سفر كرده و به زمين بازگشته‌اند و "انوشه انصاري" چهارمين و يا پنجمين توريست فضايي جهان و نخستين توريست زن فضانورد و همچنين نخستين فضانورد ايراني خواهد بود.


دسته ها :
سه شنبه سوم 5 1385
X