دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125557
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت يك فن‌آوري گرافيكي سه‌بعدي جديد و پيشرفته به نام "تاچ لايت" را به نام خود به ثبت رسانده و امتياز استفاده از آن را در اختيار شركت نرم‌افزاري "يي‌اوان رياليتي" قرار داده‌است.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، فن‌آوري گرافيك سه بعدي "تاچ‌لايت" (‪ (TouchLight‬به كاربران اجازه مي‌دهد به صورت فيزيكي با تصاوير سه بعدي رايانه‌اي ارتباط برقرار كرده و تصاوير سه بعدي را با كمك دستان خود كنترل كرده و از زواياي مختلف مشاهده كنند.

شركت "يي‌اوان رياليتي" اعلام كرده‌است از اين فن‌آوري جديد شركت مايكروسافت جهت طراحي نرم‌افزارهاي تجاري، نظامي، فضايي و خودروسازي استفاده خواهد كرد.

مايكروسافت در سال ‪ ۲۰۰۵‬و در برنامه‌اي موسوم به "آي‌پي ونچرز" اعطاي امتياز استفاده از فن‌آوري‌هاي جديدي را كه در مراكز تحقيقاتي اين شركت ابداع شده اما در محصولات خود مايكروسافت كاربردي ندارند، به شركتهاي كوچك آغاز كرد.

شركت مايكروسافت پيش از اين اعلام كرده‌بود اعطاي فن‌آوري‌هاي پيشرفته‌اي كه هنوز در مراحل اوليه هستند به شركتهاي كوچك، بدين قبيل شركتها كمك مي‌كند تا محصولات كارامدي را توليد كرده و به مرحله شكوفايي برسنند.

تاكنون ‪ ۹‬شركت مختلف در نقاط مختلف جهان امتياز استفاده از برخي فن‌آوري‌هاي جديد مايكروسافت را خريداري كرده‌اند.


دسته ها :
يکشنبه اول 5 1385
X