دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 112468
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

دبير شوراي عالي فناوري اطلاعات گفت: ميزباني سايت‌هاي داخلي (هاست شدن) در خارج از كشور براي ما خطرات امنيتي در پي خواهد داشت.

"عبدالمجيد رياضي" عصر ديروز در نشست اينترنت ملي كه در حاشيه دوازدهمين نمايشگاه الكامپ توسط دبيرخانه شوراي عالي فناوري اطلاعات برگزار شد، افزود: ميزباني سايت‌هاي ما در خارج از كشور، در واقع ارايه اطلاعات كليدي به خارجي‌ها است، و به همين دليل در خارج از ايران حاضر به ميزباني سايت‌هاي ما به طور رايگان هستند.

وي با اشاره به اينكه به اين ترتيب آمار و اطلاعات ما به راحتي براي خارجي‌ها قابل دسترسي خواهد بود، بيان داشت: اما سايت‌هاي ايراني كه در آن به مسايل فرهنگي و ديني پرداخته شده و براي خارجي هامنافعي ندارد، بوسيله آنها مسدود مي‌شود كه اين امر نشان‌دهنده هشداري براي ما است.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: به همين سبب بايد همه دارندگان سايت و كاربران را ملزم كرد كه سايت‌هاي خود را در داخل ايران هاست كنند.

وي خاطرنشان كرد: البته براي موضوع رقابت در زمينه هاست داخلي و خارجي نيز تدابيري انديشيده شده است، و قيمت‌هاي ميزباني سايت در داخل از كشور بسيار نازلتر از خارج از كشور خواهد بود، بدين ترتيب كاربر با توجه به وجود امينت در داخل، ترغيب به ميزباني سايت خود در داخل كشور مي‌شود.

رياضي ادامه داد: وزارت ارتباطات در خصوص اينترنت پر سرعت و ارزان قيمت قول‌هايي را داده كه به زودي محقق مي‌شود.

وي تصريح كرد: ما در كشورمان شبكه‌هاي متعدد نداريم كه به هم وصل كنيم بلكه در ابتداي اجراي طرح اينترنت ملي، شبكه يكپارچه‌اي در كل كشور راه اندازي خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه اينترنتي ملي زير ساخت‌هاي بسيار گسترده با پهناي باند بالا نياز دارد، گفت: هر طرحي قابل اجراست.

دبير شوراي عالي فناوري اطلاعات تصريح كرد: با اجراي طرح اينترنت ملي، ‪ ۸۰‬درصد ترافيك داخلي شده و تنها ‪ ۲۰‬درصد ترافيك خارجي مي‌شود، به اين ترتيب هزينه‌هاي ما نيز كاهش مي‌يابد.

وي در مورد مسدود كردن برخي سايت ها، گفت: اين اقدامي است كه تمامي خانواده‌هاي ايراني از آن راضي هستند، هيچ پدر و مادري رضايت به باز بودن سايت غير اخلاقي و در دسترس بودن آن براي فرزندش را ندارد.

وي در مورد زيرساخت‌هاي اينترنت ملي گفت: فيبر نوري اصلي‌ترين زيرساخت براي اجراي اين طرح است، اكنون برخي شهرها فاقد فيبرنوري هستند كه تحت پوشش قرار دادن آنها و روستاها جز برنامه مي‌باشد.

معاون فناوري اطلاعات وزير ‪ ICT‬گفت: اما ممكن است در برخي مناطق وايرلس، كارايي بهتري نسبت به فيبر نوري داشته باشد.

وي خاطرنشان كرد: توسعه فناوري اطلاعات عوامل متعددي دارد كه تمامي آنها بايد با هم شكل بگيرد، يكي از اين عوامل كاربران هستند كه براي افزايش تعداد كاربران بايد كامپيوتر در دسترس بوده و هزينه دسترسي آن نيز ارزان باشد.


دسته ها :
شنبه سی یکم 4 1385
X